Rahimov: Ahmatning kuchli tarkibi o‘yinni qiyinlashtirdi
«Rubin» jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov «Match TV»ga «Ahmat»ga qarshi o‘yindan keyin intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinni juda qiyin, og‘ir o‘yin deb baholadi. O‘yin oldidan ham bunday bo‘lishini bilishgani, «Ahmat» jamoasining yaxshi o‘yinchilarni olgani va ular o‘zaro uyg‘unlashishi kerakligini ta’kidladi.
Shu sababli bu g‘alabaning juda muhim ekanligini aytdi. Bu birinchi tur ekanligi va oldinda hali ko‘p o‘yinlar borligi haqida gapirdi.
Murabbiy raqibdan taxminan shunday o‘yin kutganini tasdiqladi. Ular ham shunga tayyorlanganini bildirdi.
Ammo gollarni kiritgandan so‘ng, ayniqsa 20-25-daqiqalar oralig‘ida, jamoa o‘yinni sustlatib, himoyadan sekin chiqishayotgani, keyingi paslarni kechiktirayotgani, bu esa texnik xatolarga olib kelganini tan oldi. Natijada birinchi taymning ikkinchi yarmida ko‘p to‘p yo‘qotishlar bo‘lgan.
Tanaffusda esa zarur o‘zgartirishlar kiritilgan. Ular «Ahmat» jamoasi hujumga o‘tishini va gol urishga harakat qilishini hisobga olgan.
Shu sababli ikkinchi golni kiritgan yaxshi hujum amalga oshirilganini ta’kidladi. Keyingi paytda himoyada ishonchli o‘ynash muhim bo‘lgan va raqib uchun bu himoyani yorib o‘tish qiyin bo‘lgan.
Ikkinchi taymda tez kiritilgan gol vazifani ancha osonlashtirganini so‘rashganda, Rashid Rahimov odatda 2:0 hisobining o‘yin uchun yengillik emas, balki og‘irlik ekanligini aytdi. Gollar nishonlangandan so‘ng futbolchilarga natijani unutib, o‘yinni davom ettirish zarurligini tushuntirganini qo‘shimcha qildi.

Рахимов: Сильный состав Ахмата усложнил игру
Главный тренер команды «Рубин» Рашид Рахимов дал интервью «Матч ТВ» после игры с «Ахматом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он оценил игру как очень сложную, тяжелую. Он отметил, что они знали, что так будет, и что команда «Ахмат» имеет хороших игроков, которые должны взаимодействовать друг с другом.
Поэтому он сказал, что эта победа очень важна. Он говорил о том, что это первый тур и впереди еще много игр.
Тренер подтвердил, что ожидал примерно такую игру от соперника. Он также сообщил, что они к этому готовились.
Однако после забитых голов, особенно в промежутке 20-25 минут, команда замедлила игру, медленно выходила из защиты, задерживала последующие передачи, что привело к техническим ошибкам. В результате во второй половине первого тайма было много потерь мяча.
На перерыве были внесены необходимые изменения. Они учли, что команда «Ахмат» перейдет в атаку и будет пытаться забить гол.
Поэтому он отметил, что был осуществлен хороший нападение, которое привело ко второму голу. В последнее время было важно надежно играть в защите, и сопернику было трудно прорваться через эту защиту.
Когда его спросили, облегчило ли быстро забитый гол задачу во втором тайме, Рашид Рахимов сказал, что обычно счет 2:0 не является легкостью для игры, а скорее тяжестью. Он добавил, что после забитых голов объяснял футболистам, что необходимо забыть о результате и продолжать игру.