Yuventus yarim himoyachi bilan og‘zaki kelishuvga erishdi
Lisabonning «Sporting» jamoasi futbolchisi Morten Yulmann «Yuventus»ga o‘tishga rozi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, Turin klubi daniyalik o‘yinchi uchun Portugaliya jamoasining 50-60 million yevro miqdoridagi transfer talabini qondira olmaydi. Shu bilan birga, Corriere dello Sport nashrining xabariga ko‘ra, yarim himoyachi bilan og‘zaki kelishuvga erishilgan.
O‘tish faqat «Sherlar» rahbariyati talablarni pasaytirganda amalga oshadi. Morten Yulmann o‘tgan mavsumda «Sporting» safida 46 ta o‘yin o‘tkazdi.
U uchta gol urdi, ikki golga assistentlik qildi va 16 ta sariq kartochka oldi. Transfermarkt saytining bahosiga ko‘ra, 26 yoshli futbolchining qiymati 50 million yevroni tashkil etadi.
Ushbu transfer jamoaning kuchayishida muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda. Futbolchining yangi jamoasida qanday o‘yin ko‘rsatishi muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutmoqda.
Klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasida olib borilayotgan muzokaralar ijobiy natija berishi kutilmoqda.

Ювентус достиг соглашения с полузащитником.
Игрок «Спортинга» из Лиссабона Мортен Юлманн согласился перейти в «Ювентус». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно последним данным, туринский клуб не может удовлетворить требование португальской команды о трансфере в размере 50-60 миллионов евро за датского игрока. В то же время, по информации издания Corriere dello Sport, достигнуто устное соглашение с полузащитником.
Переход состоится только в случае, если руководство «Львов» снизит требования. Мортен Юлманн провел 46 матчей за «Спортинг» в прошлом сезоне.
Он забил три гола, отдал два голевых паса и получил 16 желтых карточек. По оценке сайта Transfermarkt, стоимость 26-летнего футболиста составляет 50 миллионов евро.
Ожидается, что этот трансфер сыграет важную роль в усилении команды. Фанаты с большим интересом ждут, как футболист проявит себя в новой команде.