Igor Diveyev jarohat sabab Orenburgga o‘ynamaydi
Moskva CSKA jamoasining himoyachisi Igor Diveyev dushanba kuni kechqurun bo‘lib o‘tadigan «Orenburg»ga qarshi o‘yinda ishtirok eta olmasligini aniq va ravshan tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi o‘yinda olgan jarohati sababli shifokorlar tomonidan dam olish tavsiya etilganini ma’lum qildi. Diveyev shaxsiy telegram-kanalida «Oldingi o‘yindagi jarohat natijasida shish paydo bo‘ldi, shuning uchun shifokorlar dam olishni buyurdilar» deb yozdi.
Eslatib o‘tamiz, «Orenburg» va CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumidagi birinchi tur doirasida bo‘lib o‘tadi. O‘tgan mavsumda «Orenburg» ligadan tushib ketgan bo‘lsa-da, «Torpedo» jamoasi bilan yuzaga kelgan mojaro tufayli ular yana Premer-ligaga qaytarildi.
CSKA esa o‘tgan mavsumni uchinchi o‘rinda yakunlab, yozda Rossiya Kubogi va Superkubogini qo‘lga kiritdi. Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasi bizning portalda taqdim etiladi.

Игорь Дивеев из-за травмы не сыграет в Оренбурге
Защитник московского ЦСКА Игорь Дивеев четко и ясно объяснил, что не сможет участвовать в матче против «Оренбурга», который состоится в понедельник вечером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил, что врачи рекомендовали ему отдых из-за травмы, полученной в последнем матче. Дивеев написал в своем личном телеграм-канале: «В результате травмы в предыдущем матче возникла опухоль, поэтому врачи назначили отдых».
Напомним, что встреча между «Оренбургом» и ЦСКА пройдет в рамках первого тура нового сезона Российской Премьер-лиги. Несмотря на то, что в прошлом сезоне «Оренбург» вылетел из лиги, они были возвращены в Премьер-лигу из-за конфликта с командой «Торпедо».
ЦСКА же завершил прошлый сезон на третьем месте и летом завоевал Кубок России и Суперкубок. Текстовая трансляция этого матча будет представлена на нашем портале.