Bitello: Dinamo bilan chempionlikni yutmoqchiman
Moskva “Dinamo” jamoasining yarim himoyachisi Bitello o‘zining asosiy maqsadini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubga kelganidan buyon asosiy orzusi jamoa bilan mamlakat chempionligi unvonini qo‘lga kiritish ekanini ta’kidladi. Bitelloning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo”da eng muhim vazifa – chempionlikni qo‘lga kiritishdir.
Yozda jamoa bosh murabbiyi sifatida Valeriy Karpin tayinlandi. Uning rahbarligida birinchi turda “Dinamo” uy maydonida Kaliningradning “Baltika” jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va ochkolarni boy berdi.
Rossiya chempionatining ikkinchi turida “Dinamo” Karpin uchun yaxshi tanish bo‘lgan “Rostov” jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin 26 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa va murabbiy uchun bu o‘yin muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Bitello va uning jamoadoshlari chempionlik uchun kurashda barcha kuchlarini sarflashga tayyor.

Bitello: Я хочу выиграть чемпионство с Динамо
Полузащитник московского "Динамо" Бителло озвучил свою главную цель. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С момента прихода в клуб он подчеркивает, что его основной мечтой является завоевание титула чемпиона страны с командой. По словам Бителло, главная задача в "Динамо" – это завоевание чемпионства.
Летом главным тренером команды был назначен Валерий Карпин. Под его руководством в первом туре "Динамо" на домашнем стадионе сыграло вничью 1:1 с калининградской "Балтикой", упустив очки.
Во втором туре чемпионата России "Динамо" примет "Ростов", который хорошо знаком Карпину. Эта игра состоится 26 июля, в субботу.
Для команды и тренера этот матч имеет важное значение. Бителло и его товарищи по команде готовы отдать все силы в борьбе за чемпионство.