Reshford La Liga va APL darajasi haqida fikr bildirdi
Yangi futbolchi Markus Reshford Ispaniya va Angliya chempionatlari o‘rtasidagi farqlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi birinchi bor xorijiy ligada o‘ynaydi. Kataloniya klubi "Barselona" uni "Manchester Yunayted"dan ijaraga oldi va keyinchalik sotib olish huquqiga ega bo‘ldi.
Reshfordning so‘zlariga ko‘ra, La Liga darajasi haqida aniq fikr bildirish qiyin, chunki u hali "Barselona" safida debyut qilgani yo‘q. Ammo Yevrokuboklarda ispan jamoalariga qarshi o‘tkazilgan o‘yinlarga asoslanib, La Ligada texnik futbol yuqori darajada ekanini, jamoalar ko‘proq to‘pga egalik qilishni afzal ko‘rishini ta’kidladi.
U yangi jamoada duch keladigan qiyinchiliklarni yengib o‘tishga tayyorligini bildirdi. Angliyalik futbolchi "Manchester Yunayted" safida 426 ta o‘yinda maydonga tushib, 138 ta gol urdi va 77 ta samarali uzatma amalga oshirdi.

Рэшфорд высказал мнение о уровне Ла Лиги и АПЛ
Новый футболист Маркус Решфорд высказал мнение о различиях между чемпионатами Испании и Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист впервые играет в иностранной лиге. Каталонский клуб "Барселона" арендовал его у "Манчестер Юнайтед" с правом последующего выкупа.
По словам Решфорда, трудно дать четкую оценку уровню Ла Лиги, так как он еще не дебютировал в составе "Барселоны". Однако, основываясь на играх против испанских команд в еврокубках, он отметил, что в Ла Лиге технический футбол находится на высоком уровне, и команды предпочитают больше владеть мячом.
Он заявил о готовности преодолевать трудности, с которыми столкнется в новой команде. Английский футболист провел 426 матчей за "Манчестер Юнайтед", забив 138 голов и сделав 77 результативных передач.