Aleksandriya klubi muxlislarga minnatdorlik bildirdi
Ukraina "Aleksandriya" klubi Konferensiyalar ligasining ikkinchi saralash bosqichidagi Serbiya "Partizan" klubi bilan birinchi o‘yinidan so‘ng o‘z muxlislariga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinda Ukraina jamoasi muxlislari serblar va ruslarga nisbatan haqoratli shiorlar aytganligi qayd etildi. Ayniqsa, "Partizan"ning do‘st klubi hisoblangan CSKA jiddiy tanqid ostida bo‘ldi.
Stadionda serblarga nisbatan zo‘rlik chaqiruvlari ham eshitildi. Klub bayonotida muxlislarga "Katovitse arenasida ko‘rsatgan ajoyib qo‘llab-quvvatlaganingiz uchun rahmat.
Sizning ovozingiz, bayroqlaringiz va jamoaga bo‘lgan ishonchingiz o‘g‘illarimiz uchun katta ilhom manbai bo‘ldi. Birgalikda biz kuchmiz!
Siz bizning o‘ninchi o‘yinchimizsiz, va sizning mavjudligingiz faqat qo‘llab-quvvatlash emas, balki "Aleksandriya"ning katta yuragi va butun Yevropada ishonchli futbol oilasi borligining dalilidir", deb ta’kidlandi. Ukraina hududidagi harbiy harakatlar tufayli ushbu mamlakat klublari o‘z uy uchrashuvlarini neytral maydonlarda, jumladan Polshada o‘tkazishga majbur bo‘lmoqda.
Uchrashuv "Partizan"ning 2:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Javob o‘yini 31 iyulda Belgradda bo‘lib o‘tadi.

Клуб Александрий благодарит болельщиков
Украинский клуб "Александрия" обратился к своим болельщикам после первого матча второго квалификационного раунда Лиги конференций с сербским клубом "Партизан". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В игре болельщики украинской команды произнесли оскорбительные лозунги в адрес сербов и русских. Особенно серьезной критике подвергся клуб "ЦСКА", который считается другом "Партизана".
На стадионе также слышались призывы к насилию в адрес сербов. В заявлении клуба говорится: "Спасибо вам за великолепную поддержку, которую вы продемонстрировали на арене в Катовице.
Ваш голос, ваши флаги и ваша вера в команду стали для наших ребят большим источником вдохновения. Вместе мы сила!
Вы наш десятый игрок, и ваше присутствие является доказательством того, что у "Александрии" есть большое сердце и надежная футбольная семья по всей Европе", - подчеркивается в заявлении. Из-за военных действий на территории Украины клубы этой страны вынуждены проводить свои домашние матчи на нейтральных полях, в том числе в Польше.