Belgradning "Partizan" jamoasi hujumchisi Andrey Kostich ijtimoiy tarmoqlarda "Aleksandriya" jamoasi bosh murabbiyi Kirill Nesterenkoning Ligalar konferensiyasi oldidan serb jamoasining Brat Kubogidagi ishtirokini "do‘stona bo‘lmagan qadam" deb atashiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qoraqog‘istonlik hujumchi "Katuysha" qo‘shig‘i bilan birga ijtimoiy tarmoqda post qoldirib, "Aleksandriya" murabbiyi bizni dushman deb atadi, ammo urushda yutqazdi, deb yozdi. Polshadagi Katovitse shahrida bo‘lib o‘tgan o‘yinda "Partizan" 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.
O‘yindan oldin ukrainalik futbolchilar milliy bayroqlar bilan maydonga chiqib, an’anaviy qo‘l siqishdan bosh tortishdi. O‘yinda tomoshabinlar tomonidan serb futbolchilarga nisbatan haqoratli shiorlar yangradi.
"Aleksandriya" jamoasining bu harakatlari Yevropa Futbol Assotsiatsiyalari Ittifoqi tomonidan ko‘rib chiqilishi mumkin. Javob uchrashuvi 31 iyulda Belgradda bo‘lib o‘tadi.

Партизан-атакующий ответил на критику Александрийского
Нападающий белградского "Партизана" Андрей Костич отреагировал в социальных сетях на слова главного тренера команды "Александрия" Кирилла Нестеренко, который назвал участие сербской команды в Кубке Брат в преддверии Лиги конференций "недружественным шагом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нападающий из Черногории оставил пост в социальной сети с песней "Катюша", написав: "Тренер 'Александрии' назвал нас врагами, но проиграл в войне". В матче, который прошел в польском городе Катовице, "Партизан" одержал победу со счетом 2:0.
Перед игрой украинские футболисты вышли на поле с национальными флагами и отказались от традиционного рукопожатия. Во время матча на трибунах звучали оскорбительные лозунги в адрес сербских футболистов.
Эти действия команды "Александрия" могут быть рассмотрены Союзом европейских футбольных ассоциаций. Ответный матч пройдет 31 июля в Белграде.