Diveyev: CSKA Chelestini talablariga moslashdi
Igor Diveyev, CSKA jamoasining markaziy himoyachisi, yangi murabbiy Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa o‘yiniga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoa hozirgi kunda murabbiyning talablariga to‘liq moslashgan va Chelestinining istagan futbolini o‘ynashga tayyor. Diveyevning so‘zlariga ko‘ra, ular endi sobiq murabbiy Marko Nikolichning taktikasidan butunlay voz kechib, yangi tizimga o‘tishdi.
Fabio Chelestini shu yozda CSKA bosh murabbiyi etib tayinlangan. Hozirgi paytda shveytsariyalik mutaxassis jamoani boshqarib, uchta o‘yinda ikki marta g‘alaba qozongan va bir o‘yinda durang o‘ynagan.
Jamoa yangi murabbiy ostida o‘zgarishlarni amalga oshirib, yaxshilanishga intilmoqda. Chelestinining yondashuvi va taktikasiga jamoa tez moslashgani natijasida, o‘yinda sezilarli ijobiy o‘zgarishlar kuzatilmoqda.

Дивеев: ЦСКА адаптировался к требованиям Челести
Игорь Дивеев, центральный защитник команды ЦСКА, высказал свои мысли о игре команды под руководством нового тренера Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда в настоящее время полностью адаптировалась к требованиям тренера и готова играть в футбол, который хочет Челестини. По словам Дивеева, они полностью отказались от тактики бывшего тренера Марко Николича и перешли на новую систему.
Фабио Челестини был назначен главным тренером ЦСКА этим летом. В настоящее время швейцарский специалист управляет командой, которая одержала две победы в трех матчах и сыграла вничью в одном.
Команда под руководством нового тренера осуществляет изменения и стремится к улучшению. В результате быстрого приспособления команды к подходу и тактике Челестини, в игре наблюдаются значительные положительные изменения.