Perren Rossiyaga kuchli raqobat uchun ko‘chib o‘tdi
Hujumkor yarim himoyachi Gaetan Perren "Lion" klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U butun futbolchilik faoliyatini o‘z vatani Fransiyada o‘tkazgan. Biroq, bir hafta oldin "Oser" klubidan Rossiyaning "Krasnodar" jamoasiga ko‘chib o‘tdi.
29 yoshli Perren Rossiyaga ko‘chib o‘tishdagi motivatsiyasi haqida savolga javob berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya chempionati yaxshi va raqobatbardosh.
Bu musobaqada futbolchilar o‘z mahoratini to‘liq namoyon qilishi, faol ishtirok etishi va o‘zini ko‘rsatishi mumkin. Perren chempionatning o‘ziga xosligi va imkoniyatlaridan mamnun bo‘lib, shuning uchun bu jamoaga qo‘shilganini ta’kidladi.
Shuningdek, Perren hozircha Fransiya va Rossiya chempionatlarini solishtira olmasligini aytdi. U bu savolga keyinroq, Rossiya Premyer-ligasida ko‘proq o‘yin o‘tkazganidan so‘ng javob bera olishini bildirdi.

Перрен переехал в Россию для сильной конкуренции
Нападающий полузащитник Гаэтан Перрен является воспитанником клуба "Лион". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он провел всю свою карьеру футболиста на родине во Франции. Однако неделю назад он переехал из клуба "Осер" в российскую команду "Краснодар".
29-летний Перрен ответил на вопрос о мотивации переезда в Россию. По его словам, чемпионат России хороший и конкурентоспособный.
В этом турнире футболисты могут полностью проявить свои навыки, активно участвовать и показать себя. Перрен отметил, что ему нравится уникальность и возможности чемпионата, поэтому он присоединился к этой команде.
Также Перрен сказал, что пока не может сравнить чемпионаты Франции и России. Он сообщил, что сможет ответить на этот вопрос позже, после того как проведет больше игр в Российской Премьер-Лиге.
Во вторник Гаэтан Перрен дебютировал в составе "Краснодара". Он вышел на поле со скамейки запасных в кубковом матче против "Крыльев Советов".