Isak yangi transfer oldidan Real Sosyedadda mashg‘ulotda
NyuKasl klubi hujumchisi Aleksandr Isak yangi transferga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli shved futbolchi «Liverpul» jamoasi bilan og‘zaki kelishuvga erishgan. Hozirda u Liverpul klubi rahbariyati NyuKasl bilan rasmiy bitim tuzishini kutmoqda.
Biroq NyuKasl o‘zining asosiy futbolchilaridan birini sotishga shoshilmayapti. El Diario Vasco nashrining xabariga ko‘ra, Isak hozirda «Real Sosyedad» klubi mashg‘ulot bazasida yakka tartibda mashg‘ulot olib bormoqda.
Avvalroq, Isak Angliyaga ko‘chib o‘tishidan oldin aynan shu jamoada to‘p surgan edi. Aleksandr Isakning transferi Liverpul uchun 150 million yevrodan ko‘proq mablag‘ga tushishi mumkin.
Bu esa ingliz futboli tarixida rekord summa bo‘lishi kutilmoqda. Transfermarkt saytida futbolchining taxminiy narxi 120 million yevro deb baholangan.
Shu sababli, Isak transferi atrofida katta qiziqish va muhokamalar davom etmoqda. Hozircha tomonlar o‘rtasida rasmiy kelishuvga erishilmagan.

Исак перед новым трансфером на тренировке в Реал Сосьедаде
Нападающий клуба Ньюкасл Александр Исаак готовится к новому трансферу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний шведский футболист достиг устной договоренности с командой «Ливерпуль». В настоящее время он ожидает, что руководство клуба Ливерпуль заключит официальный контракт с Ньюкаслом.
Однако Ньюкасл не спешит продавать одного из своих ключевых игроков. По информации издания El Diario Vasco, Исаак в настоящее время проводит индивидуальные тренировки на базе клуба «Реал Сосьедад».
Ранее Исаак играл именно в этой команде перед тем, как переехать в Англию. Трансфер Александра Исаака может обойтись Ливерпулю в более чем 150 миллионов евро.
Это ожидается как рекордная сумма в истории английского футбола. На сайте Transfermarkt стоимость футболиста оценена в 120 миллионов евро.
Поэтому вокруг трансфера Исаака продолжают возникать большие интерес и обсуждения. На данный момент между сторонами не достигнуто официального соглашения.