“Lokomotiv” darvozabonlari o‘rtasida sog‘lom raqobat kuchaymoqda
Rossiya terma jamoasining darvozabonlar murabbiyi Vitaliy Kafanov “Lokomotiv” jamoasi darvozabonlari Ilya Lantratov va Anton Mitryushkin o‘rtasidagi raqobat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘tgan mavsumda Lantratov “Lokomotiv”ga katta yordam bergan va jamoa yetakchilar safida bo‘lishiga hissa qo‘shgan. Biroq, keyinchalik bir necha omadsiz o‘yinlardan so‘ng, Mitryushkin o‘z imkoniyatidan foydalangan.
Bu esa, “Lokomotiv” jamoasida ikki yaxshi darvozabon borligini ko‘rsatadi, deydi Kafanov. Mutaxassisning ta’kidlashicha, darvozabonlar o‘rtasidagi sog‘lom raqobat har doim jamoa foydasiga xizmat qiladi.
Chunki raqobat natijasida har ikki futbolchi ham o‘z ustida ishlashga harakat qiladi va bu jamoaning umumiy natijasiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Ma’lumot uchun, “Lokomotiv” jamoasi navbatdagi turda “Pari NN” klubi bilan uchrashadi.
Uchrashuv ertaga, 2-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yin boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 20:30 ga belgilangan.

“Локомотив” вратарей между собой усиливается здоровая конкуренция
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов высказал мнение о конкуренции между вратарями команды “Локомотив” Ильей Лантратовым и Антоном Митрюшкиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в прошлом сезоне Лантратов оказал большую помощь “Локомотиву” и способствовал тому, что команда находилась в числе лидеров. Однако позже, после нескольких неудачных игр, Митрюшкин воспользовался своим шансом.
Это показывает, что в команде “Локомотив” есть два хороших вратаря, говорит Кафанов. По словам специалиста, здоровая конкуренция между вратарями всегда идет на пользу команде.
Поскольку в результате конкуренции оба футболиста стараются работать над собой, это положительно сказывается на общем результате команды. Для справки, команда “Локомотив” в следующем туре встретится с клубом “Пари НН”.