Partizan va Aleksandriya o‘yinida muxlislar haqoratlari yuz berdi
Belgradning Partizan futbol klubi muxlislari Konferensiyalar ligasi ikkinchi saralash bosqichining javob uchrashuvida Ukrainaning Aleksandriya jamoasi futbolchilariga nisbatan haqoratli so‘zlar aytishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Serbiya klubi tarafdorlari ukrainalik futbolchilarni haqoratlab, ularni nojo‘ya so‘zlar bilan atashdi, shuningdek, NATO tashkilotiga qarshi ham haqoratli shiorlar aytildi. Avvalroq UEFA Aleksandriya jamoasiga uchrashuvda Ukraina bayrog‘i bilan maydonga chiqishni taqiqlagani haqida xabar berilgan edi.
Uchrashuv natijasiga ko‘ra, Partizan jamoasi 4:0 hisobida zafar quchdi va ikki uchrashuv natijasiga ko‘ra umumiy hisob 6:0 bo‘ldi. Shuningdek, bir hafta oldin o‘tkazilgan ilk uchrashuvda Aleksandriya jamoasi muxlislari ham Partizan va Rossiyaning CSKA jamoasi futbolchilariga nisbatan haqoratli so‘zlar ishlatgani ma’lum bo‘ldi.
Mazkur holatlar UEFA tomonidan alohida nazorat ostiga olinadi. Uchrashuv davomida yuzaga kelgan tartibsizliklar va muxlislarning nojo‘ya xatti-harakatlari musobaqa tashkilotchilari tomonidan ko‘rib chiqilishi kutilmoqda.

В матче Партизан и Александрия произошли оскорбления со стороны болельщиков
Болельщики футбольного клуба Партизан из Белграда оскорбляли игроков украинской команды Александрия во время ответного матча второго квалификационного раунда Лиги конференций. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Фанаты сербского клуба оскорбляли украинских футболистов, используя нецензурные слова, а также звучали оскорбительные лозунги против организации НАТО. Ранее сообщалось, что УЕФА запретила команде Александрия выходить на поле с украинским флагом в этом матче.
По итогам встречи команда Партизан одержала победу со счетом 4:0, и общий счет по двум матчам составил 6:0. Также стало известно, что неделю назад на первом матче болельщики Александрийцы также использовали оскорбительные слова в адрес игроков Партизана и российской команды ЦСКА.
Данные инциденты будут находиться под особым контролем УЕФА. Ожидается, что организаторы турнира рассмотрят беспорядки и неподобающее поведение болельщиков, возникшие во время матча.