Angliyaning "Birmingem" futbol klubi 29 yoshli hujumchi Chuba Akpomni ijaraga olishga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda manbalardan biri xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, "Birmingem" allaqachon Niderlandiyaning "Ayaks" klubi bilan ushbu futbolchini ijaraga olish bo‘yicha muzokaralarni boshlagan.
"Ayaks" esa futbolchini to‘liq sotib yuborish variantini afzal ko‘radi, biroq klub ijaraga berib, keyin sotib olish huquqini ham ko‘rib chiqishga tayyor. Bunday kelishuv kamida bir yilga klubning maosh yukini kamaytirishi mumkin.
O‘tgan mavsumda Chuba Akpom "Ayaks" va Fransiyaning "Lill" klublari safida jami 48 o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu bellashuvlarda 11 ta gol urdi va 2 ta golli uzatma berdi.
Akpom "Midlsbro" klubidan "Ayaks"ga 12,3 million yevro evaziga ko‘chib o‘tgan. Uning "Ayaks" bilan tuzgan shartnomasi 2028 yil iyun oyigacha amal qiladi.

“Бирмингем” планирует арендовать Чубу Акпома
Английский футбольный клуб "Бирмингем" проявляет интерес к аренде 29-летнего нападающего Чубы Акпома. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает один из источников. Согласно информации, "Бирмингем" уже начал переговоры с нидерландским клубом "Аякс" о аренде этого футболиста.
"Аякс" же предпочитает вариант полной продажи футболиста, однако клуб готов рассмотреть возможность аренды с правом последующего выкупа. Такое соглашение может снизить финансовую нагрузку клуба как минимум на год.
В прошлом сезоне Чуба Акпом провел в общей сложности 48 матчей за "Аякс" и французский клуб "Лил". Он забил 11 голов и сделал 2 голевые передачи в этих матчах.
Акпом перешел из клуба "Мидлсбро" в "Аякс" за 12,3 миллиона евро. Его контракт с "Аяксом" действует до июня 2028 года.
Согласно оценке Transfermarkt, в настоящее время рыночная стоимость футболиста составляет 7 миллионов евро.