Rossiya chempionatining uchinchi turida «Spartak» safarda «Akron» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Samara shahrida bo‘lib o‘tgan uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi. Shu tariqa, Premyer-liga doirasida uchta turdan so‘ng «qizil-oq»lar atigi ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qilishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu natija jamoa uchun antirekord hisoblanadi. Bungacha «Spartak» uch turdan keyin shuncha kam gol urgan bo‘lsa, bu holat 2011/2012, 2018/2019 va 2021/2022 mavsumlarida ham kuzatilgan.
O‘sha yillarda ham «Spartak» dastlabki uchta o‘yinda ikki marta gol urgan edi. Hozirda «Spartak» hisobida to‘rt ochko mavjud.
Navbatdagi turda jamoa chempionat peshqadami «Lokomotiv»ga qarshi maydonga tushadi. «Lokomotiv» jamoasi to‘qqiz ochko jamg‘argan va turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.

Спартак забил два гола в трех турах чемпионата
В третьем туре чемпионата России «Спартак» провел матч против команды «Акрон» на выезде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча, прошедшая в городе Самара, завершилась вничью 1:1. Таким образом, после трех туров в Премьер-лиге «красно-белые» смогли поразить ворота соперников всего дважды.
Этот результат является антирекордом для команды. Ранее «Спартак» не забивал так мало голов после трех туров в сезонах 2011/2012, 2018/2019 и 2021/2022.
В те годы «Спартак» также забивал дважды в первых трех матчах. В настоящее время у «Спартака» четыре очка.
В следующем туре команда выйдет на поле против лидера чемпионата «Локомотива». Команда «Локомотив» набрала девять очков и занимает первое место в турнирной таблице.