Akpom transferi: “Ipsvich” va “Birmingem” kurashda davom etmoqda
Forvard Chuba Akpom “Ayaks” klubini tark etishi va Angliya Chempionshipining biror jamoasiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
29 yoshli futbolchi atrofidagi transfer voqealari ko‘plab muxlislarni hayratda qoldirmoqda. Transfer News Live sahifasida e’lon qilingan xabarlarga ko‘ra, so‘nggi kunlarda bu jarayon quyidagicha rivojlandi.
Dastlab, Akpomning “Birmingem” klubiga o‘tishi bo‘yicha kelishuvga erishildi va u tibbiy ko‘rikdan o‘tishi belgilandi. Biroq, keyinchalik “Ipsvich” ham futbolchini o‘z safiga qo‘shishni istab, transfer uchun kurashga qo‘shildi.
Bu orada “Birmingem” uchun belgilangan tibbiy ko‘rik bekor qilindi va yangi tibbiy ko‘rik “Ipsvich” uchun tayinlandi. Shu paytda “Birmingem” klubi yanada foydaliroq shartnoma taklif qildi.
Biroq, Akpomning o‘zi “Ipsvich” klubiga o‘tishni xohlashini bildirdi. “Ayaks” rahbariyati esa “Birmingem” bilan kelishuvga erishishni istamoqda.
Natijada, Akpom “Ipsvich” uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tdi, ammo “Birmingem” ham hali orqaga chekingani yo‘q. Qiziqarli tomoni shundaki, joriy hafta oxirida, jumladan juma kuni, “Birmingem” va “Ipsvich” klublari Chempionshipning birinchi turida o‘zaro bahs olib borishadi.
Shu bois Akpomning qaysi jamoada to‘p surishi hozircha aniq emas. Transfer jarayoni hali ham davom etmoqda.

Трансфер Акпома: “Ипсвич” и “Бирмингем” продолжают борьбу
Форвард Чуба Акпом может покинуть клуб “Аякс” и перейти в какую-либо команду Чемпионшипа Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
События вокруг трансфера 29-летнего футболиста удивляют многих болельщиков. Согласно сообщениям, опубликованным на странице Transfer News Live, в последние дни этот процесс развивался следующим образом.
Сначала было достигнуто соглашение о переходе Акпома в клуб “Бирмингем”, и ему назначили медицинское обследование. Однако позже “Ипсвич” также выразил желание подписать футболиста и вступил в борьбу за трансфер.
В результате медицинское обследование, назначенное для “Бирмингема”, было отменено, и новое медицинское обследование было назначено для “Ипсвича”. В это время клуб “Бирмингем” предложил более выгодные условия.
Тем не менее, сам Акпом заявил, что хочет перейти в клуб “Ипсвич”. Руководство “Аякса” стремится достичь соглашения с “Бирмингемом”.
В результате Акпом прошел медицинское обследование для “Ипсвича”, но “Бирмингем” пока не отступил. Интересно, что в конце текущей недели, в том числе в пятницу, клубы “Бирмингем” и “Ипсвич” встретятся в первом туре Чемпионшипа.