Langovich: Rostov yuqori o‘rinlar uchun kurashadi
Futbol klubi Rostov himoyachisi Andrey Langovich jamoaning joriy mavsumdagi asosiy vazifalari haqida o‘z fikrini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, mavsum boshidagi natijalar ular kutganidek bo‘lmagan. Shunga qaramay, futbolchilar mashg‘ulotlarni davom ettirib, o‘z ustida tinimsiz ishlashlari zarurligini ta’kidladi.
Langovich jamoa o‘rtacha natijaga emas, yuqoriroq o‘rinlar uchun kurashmoqchi ekanini aytdi. U Rostovning salohiyati yuqori ekanini va jamoa yuqori pog‘onalar uchun hamma imkoniyatlarga ega ekanini ta’kidladi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Rostov jamoasi Rossiya chempionatida dastlabki uchta o‘yinda mag‘lub bo‘lgan. Ular Zenitga 1:2, Moskvaning Dinamo jamoasiga 0:1 va Krylya Sovetovga 1:4 hisobida yutqazishdi.
Natijada, klub Rossiya Premer-ligasining turnir jadvalida hozirda o‘n to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Bundan tashqari, Rostov Fonbet Kubogi Rossiya musobaqasining guruh bosqichida ham Moskvaning Spartak jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
O‘tgan mavsumda Rostov Rossiya chempionatini sakkizinchi o‘rinda yakunlagan edi. Yozgi transferlar vaqtida esa jamoa tarkibida ayrim yo‘qotishlar bo‘lgan.

Langovich: Ростов борется за высокие места
Защитник футбольного клуба Ростов Андрей Лангевич высказал свое мнение о главных задачах команды в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, результаты в начале сезона оказались не такими, как они ожидали. Тем не менее, футболисты должны продолжать тренировки и неустанно работать над собой.
Лангевич заявил, что команда хочет бороться не за средние результаты, а за более высокие места. Он подчеркнул, что потенциал Ростова высок и команда имеет все возможности для достижения высоких позиций.
Согласно данным, команда Ростов потерпела поражение в первых трех матчах чемпионата России. Они проиграли Зениту со счетом 1:2, московскому Динамо 0:1 и Крыльям Советов 1:4.
В результате клуб в настоящее время занимает четырнадцатое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. Кроме того, Ростов также проиграл московскому Спартаку со счетом 0:2 на групповом этапе Кубка России.
В прошлом сезоне Ростов завершил чемпионат России на восьмом месте. В период летних трансферов команда понесла некоторые потери в составе.