Ma’lumotlarga ko‘ra, Anqara shahri jamoasi Genchlerbirligi Koytani 150 ming yevro evaziga ijaraga olmoqchi. Shuningdek, kelishuvga ko‘ra, futbolchini keyinchalik 1 million 200 ming yevroga to‘liq sotib olish majburiyati ham mavjud.
Jamoa bosh murabbiyi Fabio Chelestini 25 yoshli futbolchiga ishonch bildirmayotgani aytilmoqda. Shu sababli, Koytaning jamoani tark etishi ehtimoli juda yuqori.
Bu haqda sport sohasidagi ishonchli manbalar xabar bermoqda. Eslatib o‘tamiz, Seku Koyta o‘tgan yil yozida Avstriyaning Red Bull Zalsburg klubidan CSKA safiga qo‘shilgan edi.
O‘sha paytda Moskva klubini serbiyalik murabbiy Marko Nikolic boshqargan. Koyta CSKA tarkibida jami beshta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Shu bilan birga, uning jamoada asosiy tarkibdan joy ololmagani va ko‘proq zaxira o‘rindig‘ida qolayotgani ham ma’lum qilinmoqda. Mazkur transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi mumkin.

Секу Койта может быть отдан в аренду турецкому клубу
Нападающий московского футбольного клуба ЦСКА, гражданин Мали Секу Койта может быть сдан в аренду в турецкий чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, команда города Анкара Генчлербирлиги хочет арендовать Койту за 150 тысяч евро. Также по условиям соглашения существует обязательство выкупить футболиста позже за 1 миллион 200 тысяч евро.
Говорят, что главный тренер команды Фабио Челестини не доверяет 25-летнему футболисту. Поэтому вероятность того, что Койта покинет команду, очень высока.
Об этом сообщают надежные источники в спортивной сфере. Напоминаем, что Секу Койта присоединился к ЦСКА из австрийского клуба Ред Булл Зальцбург прошлым летом.
В то время московский клуб возглавлял сербский тренер Марко Николич. Койта сумел забить в общей сложности пять голов в составе ЦСКА.
При этом также сообщается, что он не смог занять место в основном составе команды и чаще оставался на скамейке запасных. Этот трансфер может стать новым этапом в карьере футболиста.