Maykl Sansoni — aerokosmik sohada yetakchi oliy o‘quv yurtlaridan biri bo‘lgan Sautgempton universitetini tamomlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z bilim va tajribasi tufayli Formula 1 musobaqalarida nufuzli ish topishga muvaffaq bo‘ldi. Sansoni o‘n yil davomida Mercedes-AMG jamoasida faoliyat yuritib, mashhur poygachi Lyuis Xemiltonning g‘alabalarida muhim rol o‘ynadi.
Hozirda esa u boshqa bir mashhur jamoa — Manchester Yunayted futbol klubini qayta tiklash ishlariga yordam berishga qaror qildi. Maykl Sansonining Formula 1 dan futbolga o‘tishi INEOS kompaniyasi orqali bog‘langan ikki jamoaning hamkorligi natijasida amalga oshdi.
Biroq, Formula 1 muhandisi futbol jamoasiga qanday yordam bera olishi hozircha aniq emas. Shunga qaramay, klub so‘nggi mavsumda turnir jadvalida 14-o‘rinni egallaganini hisobga olsak, vaziyatni yaxshilash uchun yangi yondashuvlar zarur.

Манчестер Юнайтед нанял бывшего инженера Формулы-1
Майкл Сансони — выпускник одного из ведущих вузов в аэрокосмической области — Университета Саутгемптона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Благодаря своим знаниям и опыту он смог найти престижную работу в соревнованиях Формулы-1. Сансони работал в команде Mercedes-AMG в течение десяти лет и сыграл важную роль в победах знаменитого гонщика Льюиса Хэмилтона.
В настоящее время он решил помочь восстановлению другой известной команды — футбольного клуба Манчестер Юнайтед. Переход Майкла Сансони из Формулы-1 в футбол произошел благодаря сотрудничеству двух команд через компанию INEOS.
Однако пока неясно, как инженер Формулы-1 сможет помочь футбольной команде. Тем не менее, учитывая, что клуб занял 14-е место в турнирной таблице в прошлом сезоне, необходимы новые подходы для улучшения ситуации.