Chernov Samaradagi jamoada o‘zini yaxshi his qilmoqda
Markaziy himoyachi Nikita Chernov bu yozda "Spartak" klubidan "Krylya Sovetov"ga o‘tib, Samaradagi jamoaga moslashish jarayoni haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hammasi yaxshi ketmoqda va ayni paytda eng muhim narsa — o‘yin amaliyotini olishdir. Murabbiy bilan muloqotda bo‘lib, o‘yinni yaxshilash uchun ayrim nozik jihatlarni ko‘rib chiqmoqda.
Chernovning so‘zlariga ko‘ra, bazadagi xodimlar, ular bilan besh yil oldingi davrdan beri tanish bo‘lgan odamlar, o‘z o‘rnida qolmoqda. Bu esa unga qulaylik yaratmoqda.
Eslatib o‘tamiz, 29 yoshli himoyachi ijaraga olingan va Samaradan joriy mavsum oxirigacha jamoa safida o‘ynaydi. Hozirgacha Chernov yangi klub uchun uchta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali golli yoki assistli harakatlari qayd etilmadi.
Umuman olganda, futbolchi jamoaga tez moslashmoqda va o‘zining o‘yinini yaxshilash ustida ishlamoqda. Samaradagi sharoit va jamoa muhiti uning uchun qulay ekanligi ta’kidlandi.

Чернов хорошо себя чувствует в команде Самара
Центральный защитник Никита Чернов этим летом перешёл из клуба «Спартак» в «Крылья Советов» и рассказал о процессе адаптации в команде Самары. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, всё идёт хорошо, и сейчас самое главное — получать игровую практику. Он находится в контакте с тренером и рассматривает некоторые тонкие моменты для улучшения игры.
По словам Чернова, сотрудники базы, с которыми он знаком ещё с пяти лет назад, остаются на своих местах. Это создаёт для него комфортные условия.
Напомним, что 29-летний защитник взят в аренду и будет выступать за команду Самары до конца текущего сезона. До сих пор Чернов сыграл за новый клуб в трёх матчах, однако пока не отметился голами или результативными передачами.
В целом футболист быстро адаптируется в команде и работает над улучшением своей игры. Отмечается, что условия в Самаре и атмосфера в команде для него комфортны.