Krylya Sovetov jamoasining himoyachisi Nikita Chernov o‘zining Spartakga qaytishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan yozda Samarqand jamoasi 29 yoshli futbolchini qizil-oq jamoadan mavsum oxirigacha ijaraga olgan edi. Chernovning so‘zlariga ko‘ra, agar qish mavsumida hech qanday o‘zgarish bo‘lmasa, yozda Spartak bilan muzokaralar olib boriladi.
U aytishicha, Spartak eshigi yopilmagan, chunki ijaraga berilgan futbolchi kamida bir kun uchun qaytib, shaxsiy buyumlarini olishi kerak. Spartak jamoasi Chernovni 2022 yilda Krylya Sovetovdan sotib olgan.
O‘shandan beri himoyachi qizil-oq jamoa safida 80 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va uchta golga assistentlik qilgan. Chernovning fikrlari klub o‘rtasidagi munosabatlar va uning kelajakdagi imkoniyatlari haqida ma’lumot beradi.
Uning qaytishi jamoa uchun muhim bo‘lishi mumkin. Shu bilan birga, futbolchining mavsum oxirigacha ijara asosida o‘ynashi jamoalar o‘rtasidagi kelishuvlarga asoslangan.

Чернов сказал, что летом может вернуться в Спартак
Защитник команды Крылья Советов Никита Чернов высказался о своей возможной возвращении в Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прошлым летом команда из Самарканда арендовала 29-летнего футболиста у красно-белых до конца сезона. По словам Чернова, если зимой не произойдет никаких изменений, летом будут вестись переговоры со Спартаком.
Он отметил, что дверь Спартака не закрыта, так как арендованный футболист должен хотя бы на один день вернуться, чтобы забрать личные вещи. Команда Спартак приобрела Чернова у Крыльев Советов в 2022 году.
С тех пор защитник провел за красно-белых 80 матчей, забил один гол и отдал три голевые передачи. Мнения Чернова дают представление о взаимоотношениях между клубами и его будущих возможностях.
Его возвращение может быть важным для команды. При этом игра футболиста на правах аренды до конца сезона основана на соглашениях между клубами.