Chelestini: Baltika kuchli himoyaga ega bo‘lgan jamoa
Unga ko‘ra, "Baltika" jamoasi mavsum boshida eng kam gol o‘tkazgan, o‘z maydonida mustahkam himoyaga ega raqib hisoblanadi. Murabbiy aytishicha, "Baltika" 5-4-1 sxemasida o‘ynab, juda intensiv, kompakt va tashkil etilgan jamoa bo‘lib, yaxshi pressinq qiladi va maydon chiziqlari orasida o‘ynash imkoniyatini deyarli bermaydi.
Shu sababli, CSKA jamoasi to‘pni yanada yaxshiroq nazorat qilib, qanotlardan samaraliroq o‘ynashi kerak. Oxirgi uchrashuvlarga nisbatan maydonni yaxshiroq to‘ldirish muhimligi ta’kidlandi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoada barcha asosiy futbolchilar sog‘lom va o‘yinga tayyor. Gaiych, Mateus Alves va Glebov bugungi o‘yinda ishtirok etishi mumkin.
Kirillning holati esa biroz noaniq, u maydonga chiqishi mumkin, ammo uning holati diqqat bilan kuzatilmoqda. Kirill jamoa uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi.
Shuningdek, Tamerlan Musayevning holati haqida ham so‘z bordi. U suyakka jarohat olganidan keyin maxsus himoya niqobini taqib yuribdi va o‘zini yaxshi his qilmoqda.
Murabbiy uning holatidan xavotir yo‘qligini, tayyorligini bildirdi. Umuman olganda, CSKA jamoasi bugungi o‘yinga yaxshi tayyorlangan va raqibga qarshi kurashishga tayyor.
«Tottenxem» Savinyo transferi bo'yicha «Manchester Siti» bilan kelishuvga erishmoqda
Londonning Tottenxem klubi yozgi transfer mavsumidagi faolligini davom ettirgan holda, Manchester Siti jamoasining qanot hujumchisi Savinyo bilan shartnoma imzolashga juda yaqin turibdi. Bu haqda
Sport Bugun, 03:42
AQSH kelajakda jahon chempionatini mustaqil ravishda o'tkazmoqchi
Amerika Qo'shma Shtatlari 2026-yilgi futbol bo'yicha jahon chempionatidan so'ng yana bir yirik mundialga mezbonlik qilish niyatida ekanini ma'lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar
O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi va xalqaro maydondagi iqtidorli himoyachimiz Abduqodir Husanov Buyuk Britaniyaning mamlakatimizdagi favqulodda va muxtor elchisi Timoti Smart bilan uchrashdi.

Chelestini: Балтика — команда с сильной защитой
Главный тренер команды ЦСКА Фабио Челестини дал интервью "Матч ТВ" перед игрой с "Балтикой". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Балтика" в начале сезона пропустила наименьшее количество голов и является соперником с крепкой защитой на своем поле. Тренер отметил, что "Балтика" играет по схеме 5-4-1, является очень интенсивной, компактной и организованной командой, хорошо прессингует и практически не дает возможности играть между линиями поля.
Поэтому команда ЦСКА должна лучше контролировать мяч и эффективнее играть на флангах. Было подчеркнуто, что важно лучше заполнять поле по сравнению с последними матчами.
По словам тренера, все основные игроки команды здоровы и готовы к игре. Гайич, Матеус Алвес и Глебов могут принять участие в сегодняшнем матче.
Ситуация с Кириллом несколько неопределённая, он может выйти на поле, но его состояние внимательно отслеживается. Кирилл считается важным игроком для команды.
Также обсуждалось состояние Тамерлана Мусаева. После травмы кости он носит специальную защитную маску и чувствует себя хорошо.
Тренер отметил, что не беспокоится о его состоянии и подтверждает его готовность. В целом команда ЦСКА хорошо подготовлена к сегодняшнему матчу и готова бороться с соперником.