“Atalanta” kechgan bahsda “Napoli”ni mag‘lub etdi
Italiya A Seriyasining 26-turida “Atalanta” o‘z maydonida “Napoli”ni qabul qildi va qiyin kechgan bahsda 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘yin Bergamo shahridagi “Jeviss — Atleti Adzurri d’Italiya” stadionida bo‘lib o‘tdi va bu kecha mezbonlar uchun nafaqat ochkolar, balki katta ishonch ham olib keldi. Uchrashuvning birinchi bo‘limida tashabbus ko‘proq mehmonlarning qo‘lida edi.
18-daqiqada “Napoli” himoyachisi Sem Byokema hisobni ochib, jamoasini oldinga olib chiqdi. Bu zarba mezbonlar safida biroz taraddud uyg‘otgandek tuyuldi.
Ammo tanaffusdan keyin “Atalanta” maydonga butunlay boshqacha kayfiyatda qaytdi. Ikkinchi bo‘limda “Atalanta” o‘z o‘yinini kuchaytirib, bosimni oshirdi.
61-daqiqada Mario Pashalich hisobni tenglashtirdi. Bu gol mezbonlar uchun nafaqat tenglikni qaytaruvchi, balki o‘yinda ustunlikni qo‘lga kiritish uchun motivatsiya beruvchi signal bo‘ldi.
Bahs taqdiri 81-daqiqada hal bo‘ldi. Zaxiradan maydonga tushgan Lazar Samarjich chiroyli zarba bilan jamoasiga g‘alaba olib keldi.
Shu lahzada stadiondagi muxlislarning quvonchi cheksiz edi. O‘yindan so‘ng turnir jadvalida ham o‘zgarishlar kuzatildi.
“Napoli” 50 ochko bilan 3-o‘rinda qoldi va keyingi o‘yinlarda xatolarga yo‘l qo‘ymaslik uchun kurashni davom ettirishi zarur. “Atalanta” esa 45 ochko jamg‘arib, 7-o‘ringa ko‘tarildi va yuqori pog‘onalar uchun kurashishda davom etmoqda.
Bu o‘yinda “Atalanta” haqiqiy xarakter ko‘rsatdi. Avval hisobda ortda qolgan bo‘lsa-da, keyin tenglashtirib, oxirida g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Futbolning o‘ziga xosligi ham shunda — kim oxirigacha kurashsa, muvaffaqiyat unga nasib etadi.