Qiziqarli va murosasiz kechgan bahsda "Chelsi" 4:2 hisobida g'alaba qozondi. Uchrashuv davomida mezbon jamoa munosib qarshilik ko'rsatgan bo'lsa-da, londonliklar o'z tajribasi va mahorati evaziga keyingi bosqichga yo'llanma oldi.
O'yinning 18-daqiqasida S. Smit "Reksem"ni oldinga olib chiqdi.
Biroq, 40-daqiqada yuz bergan avtogol hisobni tenglashtirdi. Ikkinchi bo'limda jamoalar yana gol almashishdi.
Asosiy vaqt durang bilan yakunlangach, o'yin qo'shimcha bo'limlarga o'tdi. Qo'shimcha daqiqalarda "Chelsi" futbolchilari Alexandro Garnacho va Juan Pedro kiritgan gollar bilan yakuniy natijani o'z foydasiga hal qildi.
Statistikaga ko'ra, "Chelsi" to'pga egalik qilishda yaqqol ustunlikka ega bo'lib, 69 foiz ko'rsatkichni qayd etdi. Shuningdek, londonliklar 1000 ta aniq pas uzatib, o'yin nazoratini to'liq o'z qo'lida ushlab turdi.
"Reksem" jamoasidan Jorj Dobson 90+3-daqiqada qizil kartochka olib, maydonni muddatidan avval tark etdi. Bu mag'lubiyat mezbonlarning turnirdagi ishtirokini tugatdi.

В пятом раунде Кубка Англии команда "Челси" была гостем у "Рексема" и продемонстрировала настоящее футбольное шоу для болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
В интересном и бескомпромиссном матче "Челси" одержал победу со счётом 4:2. Несмотря на достойное сопротивление хозяев поля в ходе встречи, лондонцы благодаря своему опыту и мастерству вышли в следующий этап.
На 18-й минуте С. Смит вывел "Рексем" вперёд.
Однако на 40-й минуте автогол сравнял счёт. Во втором тайме команды вновь обменялись голами.
Основное время закончилось вничью, и игра перешла в дополнительные таймы. В дополнительное время футболисты "Челси" Александр Гарначо и Хуан Педро забили голы, решив итоговый результат в пользу своей команды.
По статистике, "Челси" имел явное преимущество в владении мячом, зафиксировав показатель в 69 процентов. Кроме того, лондонцы сделали 1000 точных передач, полностью контролируя ход игры.
Игрок "Рексема" Джордж Добсон получил красную карточку на 90+3-й минуте и покинул поле досрочно. Это поражение завершило участие хозяев в турнире.