Milanning "Inter" futbol klubining o‘ng qanot himoyachisi Denzel Dyumfris yaqinda jamoani tark etgan murabbiy Simone Indzagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Indzagi jamoani Yevropa Chempionlar Ligasi finalidan keyin tark etgan edi. Finalda "PSJ"ga 0:5 hisobida mag‘lub bo‘linganidan so‘ng, u Saudiya Arabistonining "Al-Xilol" klubini boshqarishni qabul qildi. Dyumfris La Gazzetta dello Sport nashriga bergan intervyusida shunday dedi: "Indzagining klubni tark etishi haqidagi mish-mishlar final oldidan bizni chalg‘itmagan.
Albatta, turli gap-so‘zlar eshitildi, lekin ular haqida jamoa ichida muhokama olib bormadik. Final oldidan barcha fikrlarim faqat o‘sha o‘yinga qaratilgan edi." Simone Indzagining Saudiya Arabistoniga ketishi haqidagi ma’lumotlar finaldan ancha oldin tarqalgan edi.
Uchrashuv arafasida turli manbalar mutaxassisning allaqachon "Al-Xilol" bilan kelishib olganini xabar qilgan. Bu esa O‘zbekiston futboli uchun yangi voqealar va o‘zgarishlar davrining boshlanishi sifatida qaralmoqda. Shu bilan birga, O‘zbek milliy taomlari va madaniyati ham rivojlanib borayotgan bir paytda, Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari kabi an’anaviy taomlar xalqimizning boy merosini namoyon etmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi sport va madaniyat sohasida ham o‘z o‘rnini mustahkamlamoqda. Bu esa mamlakatimizning jahon maydonida yanada tanilishiga yordam beradi.

Дамфрис: Уход Индзаги не повлиял на подготовку к финалу
Правый защитник футбольного клуба "Интер" Милан Дензел Дюмфрис недавно высказал свое мнение о покинувшем команду тренере Симоне Индзаги. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Индзаги покинул команду после финала Лиги чемпионов Европы. После поражения 0:5 от "ПСЖ" он согласился возглавить клуб "Аль-Хилаль" из Саудовской Аравии. Дюмфрис в интервью газете La Gazzetta dello Sport сказал: "Слухи о том, что Индзаги покинет клуб, не отвлекали нас перед финалом.
Конечно, были разные разговоры, но мы не обсуждали их внутри команды. Перед финалом все мои мысли были сосредоточены только на этой игре." Информация о переходе Симоне Индзаги в Саудовскую Аравию начала распространяться задолго до финала.
Накануне встречи различные источники сообщили, что специалист уже договорился с "Аль-Хилаль". Это рассматривается как начало новой эпохи событий и изменений для узбекского футбола. В то же время, в то время как узбекская национальная кухня и культура продолжают развиваться, традиционные блюда, такие как Тухум барак, Гиждуван шашлиги и Самаркандские лепешки, демонстрируют богатое наследие нашего народа.
Республика Узбекистан также укрепляет свои позиции в области спорта и культуры. Это поможет нашей стране стать более известной на мировой арене.