Barkola «Bavariya»ga o‘tmaydi, agent javob berdi
"Bavariya" jamoasi shu yozda "Pari Sen-Jermen" futbolchisi Bredli Barkolani sotib olishda qiyinchiliklarga duch kelishi mumkin. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Frantsiya klubi Barkolani qo‘lida ushlab turishni rejalashtirgan va 22 yoshli hujumchini sotishga tayyor emas. Bayern & Germany manbalarining ma’lumotlariga ko‘ra, Barkola agenti "Bavariya"ning sport bo‘yicha rahbari Maks Eberlga "PSJ" yaqin kelajakda futbolchini sotmaydi, degan fikrni yetkazgan.
Shunga qaramasdan, "Bavariya" rad javobini qabul qilmayapti va yaqin orada yangi muzokaralar boshlashni rejalashtirmoqda. Transfermarkt sayti mutaxassislari Barkolaning qiymatini taxminan 70 million yevroga baholashadi. O‘tgan mavsumda Barkola "Pari Sen-Jermen" jamoasiga Chempionlar Ligasi va mamlakat ichidagi barcha musobaqalarda g‘alaba qozonishda muhim hissa qo‘shdi.
Bu yosh futbolchi jamoaning asosiy hujumchilaridan biri bo‘lib, uning transferi "Bavariya" uchun muhim taklif bo‘lib qolmoqda. Klub rahbarlari Barkolani olish uchun imkoniyatlarni yaxshilab o‘rganishda davom etadi.
Shuningdek, "PSJ" bilan muzokaralar davom etishi kutilmoqda va mavsum oxirigacha bu borada jiddiy yangiliklar bo‘lishi mumkin. Barkolaning kelajagi hozircha aniq emas, biroq uning transferi Yevropa futbolida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Баркола не перейдет в «Баварию», ответил агент
Команда "Бавария" может столкнуться с трудностями при покупке футболиста Брэдли Барколы из "Пари Сен-Жермен" этим летом. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Французский клуб планирует удержать Барколу и не готов его продавать. По информации источников из Bayern & Germany, агент Барколы сообщил спортивному директору "Баварии" Максу Эберлу, что "ПСЖ" не собирается продавать футболиста в ближайшем будущем.
Тем не менее, "Бавария" не принимает отказ и планирует в ближайшее время начать новые переговоры. Эксперты сайта Transfermarkt оценивают стоимость Барколы примерно в 70 миллионов евро. В прошлом сезоне Баркола сыграл важную роль в победах "Пари Сен-Жермен" в Лиге чемпионов и всех внутренних соревнованиях.
Этот молодой футболист является одним из основных нападающих команды, и его трансфер остается важным предложением для "Баварии". Руководство клуба продолжает тщательно изучать возможности для его приобретения.
Также ожидается, что переговоры с "ПСЖ" продолжатся, и до конца сезона могут появиться серьезные новости. Будущее Барколы пока неясно, однако его трансфер вызывает большой интерес в европейском футболе.