Kazanning "Rubin" jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov albaniyalik hujumchi Mirlind Daku jamoaga qaytishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga 28-sanasigacha dam olish uchun ruxsat berilganini aytdi. Rahimovning so‘zlariga ko‘ra, hozircha hech narsani o‘ylamaslik kerak, chunki futbolchi milliy terma jamoa yig‘inlaridan keyin dam olmagan.
Murabbiy futbolchining boshini barcha voqealar bilan band qilmaslik kerakligini ta’kidladi. Mirlin Daku xalqaro tanaffusdan so‘ng dam oldi. O‘tgan mavsumda u Rossiya Premer-ligasida raqiblar darvozasiga 15 ta gol urdi.
Shu yozda futbolchining Sankt-Peterburgning "Zenit" klubiga o‘tishi haqida gaplar tarqaldi, biroq futbolchi va "Zenit" vakillari o‘rtasidagi muzokaralar muvaffaqiyatsiz yakunlandi. Hozircha Daku "Rubin" tarkibida qoladi va jamoaga to‘liq tayyor holatda qaytishi kutilmoqda.

Mirlin Daku вернется в состав «Рубина» до 28-го числа
Главный тренер казанского "Рубина" Рашид Рахимов сообщил о возвращении албанского нападающего Мирлина Даку в команду. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он сказал, что ему разрешено отдохнуть до 28 числа. По словам Рахимова, сейчас не стоит ни о чем беспокоиться, так как футболист не отдыхал после сборов национальной команды.
Тренер подчеркнул, что не следует перегружать голову игрока всеми событиями. Мирлин Даку отдохнул после международного перерыва. В прошлом сезоне он забил 15 голов в Российской Премьер-Лиге.
Этим летом ходили слухи о переходе футболиста в санкт-петербургский "Зенит", однако переговоры между футболистом и представителями "Зенита" завершились неудачно. Пока Даку остается в составе "Рубина" и ожидается, что он вернется в команду в полной готовности.