Kovach: Borussia va Fluminense guruhdan loyiq chiqdi
Jahon klub chempionati guruh bosqichidagi o‘yinda "Borussiya" koreys "Ulsan" jamoasini 1:0 hisobida minimal farq bilan mag‘lub etdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yindan so‘ng "shmeylar" bosh murabbiyi Niko Kovach fikrlarini bildirib o‘tdi. U o‘z so‘zlarida, jamoa pley-offga chiqish uchun harakat qilganini va buning uddasidan chiqqanini ta’kidladi.
Birinchi bo‘limda jamoa yaxshi o‘ynagan, tanaffusdan keyin esa butun o‘yin davomida nazoratni qo‘lga olgan. "Borussiya" bilan bir qatorda "Fluminense" jamoasi ham loyiq ravishda keyingi bosqichga yo‘l oldi.
FIFA matbuot xizmati murabbiy so‘zlarining mazmunini shu tariqa yetkazdi. Shuningdek, pley-offning birinchi raundida nemis jamoasi "Monterrey" (Meksika) bilan uchrashadi.
Bu o‘yin jamoalar uchun qiyin sinov bo‘lishi kutilmoqda va "Borussiya" o‘z kuchini maksimal darajada ko‘rsatishi zarur. Jamoaning kelgusi o‘yinlari muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Ковач: Боруссия и Флуминенсе достойно вышли из группы
В матче группового этапа клубного чемпионата мира "Боруссия" минимально обыграла корейскую команду "Ульсан" со счетом 1:0. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
После этой игры главный тренер "шмелей" Нико Ковач поделился своими мыслями. Он отметил, что команда старалась выйти в плей-офф и справилась с этой задачей.
В первом тайме команда играла хорошо, а после перерыва полностью контролировала игру. Наряду с "Боруссией" команда "Флуминенсе" также достойно вышла в следующий этап.
Пресс-служба ФИФА передала суть слов тренера таким образом. Также в первом раунде плей-офф немецкая команда встретится с "Монтерреем" (Мексика).
Эта игра ожидается как сложное испытание для команд, и "Боруссии" необходимо продемонстрировать свои силы на максимальном уровне. Будущие игры команды с нетерпением ожидаются болельщиками.