Hujumchi Oliviye Jiru "Los-Anjeles" klubini rasmiy ravishda tark etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub bilan kelishuv asosida shartnomani muddatidan oldin bekor qilish bo‘yicha kelishib olindi. Jiru klub safida oxirgi o‘yinini 29 iyun, yakshanba kuni "Vankuver"ga qarshi o‘tkaziladigan uchrashuvda o‘ynaydi. Amerikalik klub 38 yoshli fransuz futbolchining professionalligi va yetakchilik qobiliyatlarini yuqori baholadi.
U maydonda ham, maydon tashqarisida ham jamoa muhitiga ijobiy ta’sir ko‘rsatgani alohida ta’kidlandi. Hujumchi jamoaga 2024 yil yozida qo‘shilgan bo‘lib, hozirgacha 37 o‘yinda maydonga tushdi, beshta gol urdi va uchta golga uzatma berdi. Ommaviy axborot vositalari ma’lumotlariga ko‘ra, tajribali hujumchining keyingi jamoasi Fransiyaning "Lill" klubi bo‘lishi mumkin.
Jiru o‘z tajribasi va mahorati bilan yangi klubda ham muhim rol o‘ynashi kutilmoqda. Uning "Los-Anjeles"dagi faoliyati yakunlanishi klub uchun katta o‘zgartirishlarning boshlanishi hisoblanadi.

Оливье Жиру покидает Лос-Анджелес
С клубом было достигнуто соглашение о досрочном расторжении контракта. Жиру проведет свой последний матч за клуб в воскресенье, 29 июня, против "Ванкувера". Американский клуб высоко оценил профессионализм и лидерские качества 38-летнего французского футболиста.
Особо подчеркивается, что он оказал положительное влияние на командную атмосферу как на поле, так и за его пределами. Нападающий присоединился к команде летом 2024 года и с тех пор сыграл в 37 матчах, забил пять голов и отдал три голевые передачи. Согласно информации СМИ, следующим клубом опытного нападающего может стать французский "Лил".
Ожидается, что он сыграет важную роль в новом клубе благодаря своему опыту и мастерству. Завершение его карьеры в "Лос-Анджелесе" считается началом больших изменений для клуба.
Реал Сити крупно победил благодаря хет-трику Вальверде
В рамках матчей Лиги чемпионов УЕФА стадион Сантьяго Бернабеу в Мадриде вчера превратился в настоящий футбольный праздник. Об этом сообщает Zamin.uz. Местный клуб Реал на своем поле принял Манчестер