Moskva "Torpedo" klubi 2025/2026 yilgi Rossiya Premer Ligasi mavsumida ishtirok etish uchun moliyaviy kafolatlarni tasdiqlovchi zarur hujjatlarni taqdim etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qildi. Shuningdek, "Torpedo" rahbariyatida o‘zgarishlar yuz berdi va Sergey Sinyayev bosh direktor lavozimiga tayinlandi.
Yangi rahbar so‘zlariga ko‘ra, klub transfer bozorida faoliyatini davom ettirmoqda va mavsumga tayyorgarlik rejaga muvofiq olib borilmoqda. Sinyayev shuningdek, jamoaning stadion qurilishi haqida ham gapirdi. U moliyalashtirishda hech qanday qiyinchiliklar yo‘qligini ta’kidladi va stadion o‘z vaqtida foydalanishga topshirilishini bildirdi.
Bundan avval klubning sheriklaridan biri va direktorga nisbatan birinchi liga doirasida sudyalarni pora berish holatlari bo‘yicha jinoiy ish ochilgani ma’lum bo‘lgan edi. Shu sababli klub rahbariyati ushbu masalalarni diqqat bilan kuzatib, qonun doirasida barcha choralarni ko‘rmoqda.
"Torpedo" o‘zining moliyaviy barqarorligini saqlab qolishga intilmoqda va yangi mavsumda yuqori natijalar ko‘rsatishga tayyorlanmoqda. Klubning ushbu qadamlari Rossiya Premer Ligasi doirasida ishonchli ishtirok etishini ta’minlashga qaratilgan.

Торпедо Молодой предоставил финансовую гарантию на сезон РПЛ
Москва "Торпедо" клуб представил необходимые документы, подтверждающие финансовые гарантии для участия в сезоне Российской Премьер-Лиги 2025/2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. Также в руководстве "Торпедо" произошли изменения, и Сергей Синяев был назначен генеральным директором.
По словам нового руководителя, клуб продолжает свою деятельность на трансферном рынке, и подготовка к сезону проходит согласно плану. Синяев также рассказал о строительстве стадиона команды. Он отметил, что нет никаких трудностей с финансированием и стадион будет сдан в эксплуатацию в срок.
Ранее стало известно, что в отношении одного из партнеров клуба и директора было возбуждено уголовное дело по фактам дачи взяток судьями в рамках первой лиги. Поэтому руководство клуба внимательно следит за этими вопросами и принимает все меры в рамках закона.
"Торпедо" стремится сохранить свою финансовую стабильность и готовится к высоким результатам в новом сезоне. Эти шаги клуба направлены на обеспечение надежного участия в Российской Премьер-Лиге.