Mashhur sobiq murabbiy Arsen Venger Lionel Messining Jamoalar jahon chempionatidagi ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi "Inter Mayami" jamoasiga guruh bosqichidan chiqishda katta yordam berdi. 1/8 finalda "qarg‘alar" "PSJ"ga qarshi o‘ynaydi. Vengerning fikricha, Messi musobaqaning eng ta'sirli o‘yinchisi hisoblanadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Inter Mayami" Messisiz hech qachon pley-offga chiqolmasdi. Maykl Olise kabi ijodkor o‘yinchilar bor, ular yaxshi natijalarga erishgan, biroq "Bavariya" ularning ishtirokisiz ham keyingi bosqichga o‘tardi, lekin "Inter Mayami" Messisiz bunga erisha olmas edi. "Inter Mayami" va "PSJ" o‘rtasidagi o‘yin yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 19:00da boshlanadi. Ushbu bahs katta qiziqish bilan kuzatilmoqda, chunki Lionel Messi jamoasining kelajagi shu o‘yinga bog‘liq.

Венгер: Месси решающий для выхода Интер Майами из группы
Известный бывший тренер Арсен Венгер высказался о выступлении Лионеля Месси на чемпионате мира среди команд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист оказал большую помощь команде "Интер Майами" в выходе из группового этапа. В 1/8 финала "птицы" сыграют против "ПСЖ". По мнению Венгера, Месси является самым впечатляющим игроком турнира.
По его словам, "Интер Майами" никогда бы не вышел в плей-офф без Месси. Есть креативные игроки, такие как Майкл Олисе, которые добились хороших результатов, но "Бавария" прошла бы дальше и без их участия, однако "Интер Майами" не смог бы этого сделать без Месси. Матч между "Интер Майами" и "ПСЖ" состоится в воскресенье.
Встреча начнется в 19:00 по московскому времени. Этот матч будет с большим интересом, так как будущее команды Лионеля Месси зависит от этой игры.