Al-Xilol Vlahovich va Osimxen orasidan tanlaydi
«Al-Xilol» klubi yaqin orada katta transfer amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Saudiya Arabistonining nufuzli jamoasi rahbariyati «Yuventus»dan Dushan Vlahovich hamda «Napoli»dan Viktor Osimxen o‘rtasidan birini tanlash ustida ishlamoqda. Klub imkon qadar tezroq bir futbolchini rasmiylashtirishni istaydi.
Biroq, 25 yoshli serb va 26 yoshli nigeriyalik futbolchilar hozirgi bosqichda Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tishga qarshi turishmoqda. Shuning uchun ularni ishontirish qiyin kechmoqda.
Transfer bozoridagi ma’lumotlarga ko‘ra, Vlahovichning narxi 35 million yevro atrofida baholanmoqda, Osimxen esa ikki barobar qimmatga baholanmoqda. Yaqinda «Al-Xilol» jamoasi Klub jahon chempionatida ishtirok etib, chorak finalda «Fluminense»ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Ал-Хилол Влахович и Осимхен выбирают
Клуб «Ал-Хилол» планирует осуществить крупный трансфер в ближайшее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство престижной команды из Саудовской Аравии работает над выбором между Душаном Влаховичем из «Ювентуса» и Виктором Осимхеном из «Наполи». Клуб хочет как можно скорее оформить одного из футболистов.
Однако 25-летний серб и 26-летний нигериец на данном этапе против перехода в Саудовскую Аравию. Поэтому их убеждение оказывается сложной задачей.
Согласно данным трансферного рынка, цена Влаховича оценивается примерно в 35 миллионов евро, тогда как Осимхен стоит в два раза дороже. Недавно команда «Ал-Хилол» приняла участие в клубном чемпионате мира, где в четвертьфинале проиграла «Флуминенсе» со счетом 1:2.