Inter Mayami Rodrigo de Paul uchun muzokara qilmoqda
«Inter Mayami» va Madridning «Atletiko» klublari yarim himoyachi Rodrigo de Paul uchun muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi allaqachon «Inter Mayami»ga o‘tishga rozilik bildirgani haqida turli manbalar xabar bermoqda. Hozirda shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishilmagan, ammo muzokaralarda ijobiy o‘zgarishlar kuzatilmoqda.
Jurnalist Tom Bogertning ma’lumotiga ko‘ra, transfer narxi taxminan 15-20 million yevro atrofida bo‘lishi kutilmoqda. Rodrigo de Paulning «Inter Mayami»da davom etishni istashining asosiy sababi – Argentina terma jamoasi safidagi do‘sti Lionel Messi bilan bir klubda o‘ynash imkoniyatidir.
Bu esa futbolchining yangi jamoaga ko‘chishiga katta turtki bo‘lmoqda. Klub rahbarlari va agentlar o‘rtasidagi muzokaralar yaqin kunlarda yakunlanishi kutilmoqda.

Интер Майами ведет переговоры по Родриго де Паула
Клубы «Интер Майами» и мадридский «Атлетико» продолжают переговоры по полузащитнику Родриго де Паула. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Различные источники сообщают, что футболист уже дал согласие на переход в «Интер Майами». В настоящее время соглашение по условиям контракта еще не достигнуто, однако в переговорах наблюдаются положительные изменения.
По информации журналиста Тома Богерта, ожидается, что цена трансфера составит примерно 15-20 миллионов евро. Основная причина, по которой Родриго де Паула хочет остаться в «Интер Майами», — это возможность играть в одной команде с другом из сборной Аргентины Лионелем Месси.
Это становится серьезным стимулом для перехода футболиста в новую команду. Ожидается, что переговоры между руководством клуба и агентами завершатся в ближайшие дни.