Torpedo rahbarlari futboldan uzoqlashtirildi
Moskva shahrining "Torpedo" klubi yangi mavsumda Rossiya Premer-ligasida ishtirok etmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Avtozavodchilar" jamoasi kelishilgan o‘yinlar tashkil etishga uringanlik uchun yuqori diviziondan chiqarildi. Rossiya futbol ittifoqining nazorat va intizom qo‘mitasi klubning sobiq bosh direktori Valeriy Skorodumov hamda klubning sheriklaridan biri Leonid Sobolevga nisbatan jazo choralari qo‘lladi.
Ular futbol faoliyatini amalga oshirishdan mos ravishda o‘n va besh yilga cheklov oldilar. Hozirda Skorodumov va Sobolev hibsda turibdi, ularga nisbatan jinoiy ishlar ko‘rilmoqda va ular qamoq jazosi bilan yuzlashishi mumkin.
Ushbu holat Rossiya futbolida adolat va shaffoflik tamoyillarining muhimligini yana bir bor ko‘rsatdi. Shu sababli, futbol tashkilotlari kelgusida bunday holatlarning oldini olish uchun qat’iy choralar ko‘rishga majburdir.

Руководство Торпедо отстранено от футбола
Клуб "Торпедо" города Москвы не будет участвовать в новом сезоне Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Автозаводцы" была исключена из высшего дивизиона за попытку организации договорных матчей. Контрольный и дисциплинарный комитет Российского футбольного союза применил санкции к бывшему генеральному директору клуба Валерию Скородумову и одному из партнеров клуба Леониду Соболеву.
Они получили ограничения на осуществление футбольной деятельности на десять и пять лет соответственно. В настоящее время Скородумов и Соболев находятся под стражей, в отношении них возбуждены уголовные дела, и они могут столкнуться с тюремным заключением.
Эта ситуация еще раз подчеркнула важность принципов справедливости и прозрачности в российском футболе. Поэтому футбольные организации обязаны принять строгие меры для предотвращения подобных случаев в будущем.