Torpedo o‘rniga Orenburg qo‘shilishi sportga zid
Torpedo jamoasi kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga urinishlari sababli Premyer-ligadan chetlashtirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Juma kuni ma’lum bo‘ldiki, avtozavodchilar o‘rnini Orenburg jamoasi egallaydi. Ushbu masala bo‘yicha Torpedo mulkdori Leonid Sobolev bilan ishlaydigan advokat Andrey Aleshkin fikr bildirdi.
Aleshkinning so‘zlariga ko‘ra, Orenburgning Premyer-ligaga qo‘shilishi sportga zid qaror hisoblanadi. Agar Orenburg o‘zini sport yo‘li bilan ligaga kirgan deb hisoblasa, bu ularning o‘z ishidir, deb ta’kidladi u.
Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, Leonid Sobolev yaqinda ehtiyot chorasi sifatida hibsga olingan. Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumi bir hafta ichida, ya’ni 18 iyul kuni boshlanadi.
Shu kuni Dinamo va Baltika jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tadi. Bu mavsumda yangi jamoalar ishtirok etishi va raqobat kuchayishi kutilmoqda.

Торпедо вместо Оренбурга добавление противоречит спорту
Команда Торпедо была исключена из Премьер-лиги за попытки организовать договорные матчи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятницу стало известно, что место автозаводчиков займет команда Оренбург. По этому вопросу высказался адвокат Андрей Алешкин, работающий с владельцем Торпедо Леонидом Соболевым.
По словам Алешкина, присоединение Оренбурга к Премьер-лиге является противоречащим спортивным принципам решением. Если Оренбург считает, что вошел в лигу спортивным путем, это их дело, подчеркнул он.
Также стоит напомнить, что Леонид Соболев недавно был задержан в качестве меры предосторожности. Новый сезон Российской Премьер-лиги начнется через неделю, а именно 18 июля.
В этот день пройдет игра между командами Динамо и Балтика. Ожидается, что в этом сезоне примут участие новые команды и усилится конкуренция.