Sobiq “Liverpul” futbolchisi Emil Heski yulduz hujumchi Lionel Messining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Heski APL klublarining barchasi “Inter Mayami”dan Lionel Messini ijaraga olishga qiziqish bildirishi aniq ekanini ta’kidladi. Uning aytishicha, Messining kelishi savdo va marketing sohasida ajoyib o‘sish keltirib chiqaradi.
Oldin “Inter Mayami” futbolkalarini faqat Mayami hududida ko‘rish mumkin edi, hozir esa ular butun dunyoda mashhur. Messi juda katta ta’sir ko‘rsatmoqda.
Futbolga keladigan bo‘lsak, Messini faqat APLning eng kuchli to‘rt klubi qabul qilishi mumkin, biroq u jamoalarda o‘yin uslubi Messiga o‘yin davomida dam olish imkonini bermaydi. Uning oldingidek kuchli intensivlikka ega emasligi aytilmoqda.
Agar Messi Yevropaga qaytmoqchi bo‘lsa, Fransiya uning uchun mos variant bo‘lishi mumkin, chunki Italiya futboli juda qattiq. Ispaniya va ayniqsa “Barselona” esa tabiiy tanlov bo‘ladi, dedi Heski BestBettingSitesga bergan intervyusida.
Hozirda Lionel Messining “Inter Mayami” bilan amaldagi shartnomasi 2025 yil oxirigacha mo‘ljallangan.

Эмиль Хески: Месси пока не готов к АПЛ
Бывший футболист «Ливерпуля» Эмиль Хески высказал свое мнение о будущем звездного нападающего Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хески отметил, что все клубы АПЛ явно заинтересованы в аренде Лионеля Месси из «Интер Майами». По его словам, приход Месси приведет к отличному росту в области торговли и маркетинга.
Ранее футболки «Интер Майами» можно было увидеть только в районе Майами, а сейчас они популярны по всему миру. Месси оказывает очень большое влияние.
Что касается футбола, то Месси могут принять только четыре сильнейших клуба АПЛ, однако стиль игры в командах не позволяет Месси отдыхать во время игры. Говорят, что у него нет прежней интенсивности.
Если Месси хочет вернуться в Европу, Франция может быть подходящим вариантом для него, так как итальянский футбол очень жесткий. Испания, и особенно «Барселона», будет естественным выбором, сказал Хески в интервью BestBettingSites.