Figma platformasiga Gemini sun’iy intellekti qo‘shildi
Figma kompaniyasi Google bilan hamkorlikda o‘z platformasiga Gemini sun’iy intellekt modellarini joriy qilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu hamkorlik Figma’ning ilgari ishlab chiqilgan sun’iy intellekt funksiyalarini kengaytirib, dizaynerlar va ularning jamoalari ehtiyojlariga yanada moslashishni maqsad qilgan. Integratsiya doirasida Gemini 2.5 Flash, Gemini 2.0 va Imagen 4 modellari Figma’ning sun’iy intellekt vositalari qatoriga kiritiladi.
Shu bilan birga, kompaniya Google Cloud bilan hamkorlikni davom ettiradi. Gemini 2.5 Flash modeli Figma’dagi tasvir tahrirlash va yaratish jarayonlariga qo‘shiladi.
Endi 13 million faol foydalanuvchi matnli so‘rov orqali tasvir yaratib, ularni real vaqt rejimida tahrirlay oladi. Testlar shuni ko‘rsatdiki, yangi tizim bilan tasvir yaratish tezligi 50 foizga oshgan.
Google ushbu loyihani ish samaradorligini oshirish va raqamli jarayonlarni avtomatlashtirish yo‘lidagi muhim qadam deb baholamoqda. Kompaniya shuningdek, Gemini Enterprise deb nomlangan yangi sun’iy intellekt platformasini taqdim etdi.
Bu platforma korxonalarga o‘z ma’lumotlari va dasturlari bilan bevosita muloqot qilish imkonini beradi. Google ma’lumotlariga ko‘ra, Google Cloud foydalanuvchilarining 65 foizi hozirda sun’iy intellekt xizmatlaridan foydalanmoqda.
Bundan tashqari, Google GAP, Mercedes, Klarna, Macquarie Bank, Virgin Voyages va boshqa yirik kompaniyalar bilan ham sun’iy intellekt sohasida hamkorliklarni yo‘lga qo‘ydi. Ushbu yangiliklar raqamli texnologiyalarni rivojlantirish va ish jarayonlarini soddalashtirishga katta hissa qo‘shadi.

К платформе Figma добавлен искусственный интеллект Gemini
Компания Figma совместно с Google внедряет модели искусственного интеллекта Gemini в свою платформу. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это сотрудничество направлено на расширение ранее разработанных функций искусственного интеллекта Figma, чтобы лучше соответствовать потребностям дизайнеров и их команд. В рамках интеграции модели Gemini 2.5 Flash, Gemini 2.0 и Imagen 4 будут включены в набор инструментов искусственного интеллекта Figma.
Кроме того, компания продолжит сотрудничество с Google Cloud. Модель Gemini 2.5 Flash будет добавлена в процессы редактирования и создания изображений в Figma.
Теперь 13 миллионов активных пользователей смогут создавать изображения по текстовому запросу и редактировать их в режиме реального времени. Тесты показали, что скорость создания изображений с новой системой увеличилась на 50 процентов.
Google оценивает этот проект как важный шаг на пути повышения эффективности работы и автоматизации цифровых процессов. Компания также представила новую платформу искусственного интеллекта под названием Gemini Enterprise.
Эта платформа позволяет предприятиям напрямую взаимодействовать со своими данными и приложениями. По данным Google, 65 процентов пользователей Google Cloud уже используют услуги искусственного интеллекта.
Кроме того, Google наладила сотрудничество в области искусственного интеллекта с такими крупными компаниями, как GAP, Mercedes, Klarna, Macquarie Bank, Virgin Voyages и другими. Эти нововведения значительно способствуют развитию цифровых технологий и упрощению рабочих процессов.