Britaniyalik taniqli bokschi Entoni Joshua ishtirokida sodir bo‘lgan yo‘l-transport hodisasi bo‘yicha yangi ma’lumotlar e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Voqea guvohi Adeniyi Orojo hodisaning qanday yuz bergani va undan keyingi holat haqida o‘z fikrlari bilan bo‘lishdi. Orojoning aytishicha, Lexus rusumli avtomobil harakatsiz turgan Pajero yuk mashinasiga borib urilgan.
Hodisa vaqtida Entoni Joshua avtomobilning orqa o‘rindig‘ida, haydovchining orqasida o‘tirgan bo‘lgan. Mashinada jami to‘rt kishi bo‘lgan.
«Avariya sodir bo‘lgan zahoti biz yordamga shoshildik. Yo‘l xizmati va tez yordam yetib kelguniga qadar qutqaruv ishlarini boshladik.
Afsuski, haydovchi va Joshuaning yonida o‘tirgan shaxslar hodisa joyida vafot etishdi», — deydi Orojo Daily Express nashriga bergan intervyusida. Guvohning so‘zlariga ko‘ra, hodisa juda tez sodir bo‘lgan va zarbaning kuchli bo‘lgani sababli ayrimlar uchun fojiali oqibatlarning oldini olishning imkoni bo‘lmagan.
Ma’lum qilinishicha, ushbu halokatda vafot etganlar orasida Entoni Joshuaning jismoniy tayyorgarlik bo‘yicha murabbiyi va shaxsiy treneri borligi tasdiqlangan. Joshua esa yengil jarohatlar bilan qutulib qolgan va hozirda shifokorlar nazorati ostida bo‘lib turibdi.
Bu fojia nafaqat bokschi jamoasi, balki butun sport jamoatchiligi uchun og‘ir yo‘qotish sifatida baholanmoqda.

Entoni Joshua ishtirokidagi YTH tafsilotlari ma’lum qilindi Подробности ДТП с участием Энтони Джошуа стали известны
Стали известны новые подробности дорожно-транспортного происшествия с участием известного британского боксера Энтони Джошуа. Об этом сообщает Zamin.uz.
Очевидец происшествия Адении Ороджо поделился своими мыслями о том, как произошла авария и что случилось после неё. По словам Ороджо, автомобиль марки Lexus столкнулся с неподвижным грузовиком Pajero.
Во время происшествия Энтони Джошуа находился на заднем сиденье автомобиля, за водителем. В машине было всего четыре человека.
«Как только произошла авария, мы поспешили на помощь. Мы начали спасательные работы до прибытия дорожной службы и скорой помощи.
К сожалению, водитель и пассажиры, сидевшие рядом с Джошуа, скончались на месте происшествия», — рассказал Ороджо в интервью изданию Daily Express. По словам свидетеля, авария произошла очень быстро, и из-за сильного удара избежать трагических последствий для некоторых было невозможно.
Сообщается, что среди погибших в этой катастрофе подтвердилось наличие тренера по физической подготовке и личного тренера Энтони Джошуа. Сам Джошуа отделался лёгкими травмами и в настоящее время находится под наблюдением врачей.
Эта трагедия оценивается как тяжёлая потеря не только для команды боксера, но и для всего спортивного сообщества.