Yaqin Sharqdagi siyosiy va harbiy keskinlik yangi bosqichga ko'tarilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ero davlatining Isroil hududiga yo'llagan raketa hujumlari mintaqadagi vaziyatni yanada murakkablashtirdi. Xususan, Hayfa shahridagi bino raketa zarbasi natijasida butunlay vayron bo'ldi.
Ushbu hodisa oqibatida binoning bir qismi quladi va odamlar vayronalar ostida qolib ketdi. Hozirgi vaqtda tasdiqlangan ma'lumotlarga ko'ra, ikki fuqaro vafot etgan.
Shuningdek, yana ikki kishining hali ham yo'qolganligi aytilmoqda. Qutqaruv xizmatlari hodisa sodir bo'lgan joyda izlash va qutqarish ishlarini faol tarzda olib bormoqda.
Vayronalar orasidan omon qolganlarni topish uchun maxsus texnikalar ham ishga tushirilgan. Shu bilan birga, turli xabar manbalarining ta'kidlashicha, Tel Aviv shahri tomonga ham o'nta ballistik raketa uchirilgan.
Bu holat mintaqadagi harbiy keskinlik faqat bitta hudud bilan cheklanib qolmaganini ko'rsatmoqda. Isroil tomoni va qo'shni davlatlar orasidagi to'qnashuv kengayib borayotgani yaqqol sezilmoqda.
Harbiy mutaxassislarning fikricha, so'nggi voqealar Yaqin Sharqdagi qarama-qarshiliklarni yanada chuqurlashtirishi va uzoq davom etadigan mojaroga sabab bo'lishi mumkin. Hozircha rasmiy hukumat organlari hodisaning ko'lami va boshqa tafsilotlar bo'yicha qo'shimcha ma'lumot bermayapti.
Vaziyat juda tez o'zgarib borayotgani sababli, yangiliklarni kuzatishda davom etiladi.

Политическая и военная напряжённость на Ближнем Востоке выходит на новый уровень. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ракетные удары, направленные государством Эро по территории Израиля, усложнили ситуацию в регионе. В частности, здание в городе Хайфа было полностью разрушено в результате ракетного удара.
В результате этого инцидента часть здания обрушилась, и люди оказались под завалами. По подтверждённым данным, на данный момент два гражданина погибли.
Также сообщается, что ещё двое человек считаются пропавшими без вести. Спасательные службы активно проводят поисково-спасательные работы на месте происшествия.
Для поиска выживших среди завалов также были задействованы специальные технические средства. Кроме того, по данным различных источников, в сторону города Тель-Авив было выпущено десять баллистических ракет.
Эта ситуация показывает, что военная напряжённость в регионе не ограничивается только одной территорией. Очевидно, что столкновения между Израилем и соседними государствами расширяются.
По мнению военных экспертов, последние события могут углубить конфликты на Ближнем Востоке и привести к затяжному конфликту. Пока официальные правительственные органы не предоставляют дополнительной информации о масштабах инцидента и других деталях.
Поскольку ситуация быстро меняется, наблюдение за новостями продолжается.