Ispaniya chempionatining eng kuchli va moliyaviy jihatdan barqaror klublaridan biri bo‘lgan «Real Madrid» 2027 yil yozgi transfer oynasi uchun rejalarini allaqachon ishlab chiqishga kirishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Madrid jamoasida transfer siyosatini oldindan aniq rejalashtirish va bosqichma-bosqich amalga oshirish odat tusiga kirgan. TEAMtalk nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, «Real Madrid» uchun ustuvor nomzodlardan biri sifatida «Liverpul» klubi hujumchisi Ugo Ekitike ko‘rilmoqda.
23 yoshli fransuz futbolchisi «Enfild»da o‘tkazgan birinchi mavsumida yaxshi natijalar qayd etdi va o‘zining o‘yini bilan Yevropaning yirik klublari, xususan, «Real» skautlarining e’tiborini tortdi. U 42 ta o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va istiqbolli to‘purar sifatida o‘zini ko‘rsatdi.
Manbalarga ko‘ra, «Real Madrid» rahbariyati Ekitikening rivojlanishini diqqat bilan kuzatib boradi hamda uning transfer imkoniyatlarini batafsil o‘rganmoqda. Shu bilan birga, klub prezidenti Florentino Peres uzoq vaqtdan beri «Manchester Siti» hujumchisi Erling Xolandni jamoaga olib kelishni rejalashtirayotgan edi.
Biroq norvegiyalik futbolchining transfer qiymati kamida 200 million yevroga baholanmoqda. Bu narx hatto moliyaviy imkoniyatlari keng bo‘lgan «Real Madrid» uchun ham o‘ylashga sabab bo‘lmoqda.
Bundan tashqari, Xolandning maoshi Yevropadagi eng yuqori maoshlardan biri hisoblanadi va u Ekitikega nisbatan ancha katta moliyaviy talablarni o‘z ichiga oladi. Shu sababli klub rahbariyati iqtisodiy va sport jihatdan muvozanatli qaror qabul qilishga harakat qilmoqda.
Natijada «Real Madrid» ikki variantni solishtirib, kelajak uchun eng maqbul transfer strategiyasini belgilashga intilmoqda. Bu esa klubning uzoq muddatli rejalari qanchalik puxta va hisob-kitobli ekanligini yana bir bor ko‘rsatadi.

Один из сильнейших и финансово устойчивых клубов чемпионата Испании «Реал Мадрид» уже приступил к разработке планов на летнее трансферное окно 2027 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
В мадридской команде стало привычкой заранее четко планировать трансферную политику и поэтапно её реализовывать. По данным издания TEAMtalk, одним из приоритетных кандидатов для «Реала» рассматривается нападающий клуба «Ливерпуль» Уго Экитике.
23-летний французский футболист показал хорошие результаты в свой первый сезон на «Энфилде» и своей игрой привлёк внимание крупных европейских клубов, в частности скаутов «Реала». Он провёл 42 матча, забил 17 голов и проявил себя как перспективный бомбардир.
По информации источников, руководство «Реал Мадрида» внимательно следит за развитием Экитике и подробно изучает возможности его трансфера. В то же время президент клуба Флорентино Перес давно планировал привести в команду нападающего «Манчестер Сити» Эрлинга Холанда.
Однако трансферная стоимость норвежского футболиста оценивается минимум в 200 миллионов евро. Эта сумма заставляет задуматься даже «Реал Мадрид», обладающий широкими финансовыми возможностями.
Кроме того, зарплата Холанда считается одной из самых высоких в Европе и включает значительно большие финансовые требования по сравнению с Экитике. Поэтому руководство клуба старается принять сбалансированное с экономической и спортивной точек зрения решение.
В итоге «Реал Мадрид» стремится сравнить два варианта и определить наиболее оптимальную трансферную стратегию на будущее. Это ещё раз показывает, насколько тщательно и продуманно строятся долгосрочные планы клуба.