Qashqadaryoda o‘nga yaqin IIB amaldori ishdan olindi
Qashqadaryo IIBda himoya amaldorlar ishdan oldin, qolganlari esa keskin ravishda tiklanardi. Bu voqea IIV xabarida aytiladi.
Qashqadaryo viloyatida ishlab chiqarilgan kompleks direktorlik tekshiruvi ishlab chiqarishlari yuzasidan Ichki ishlar ishlab chiqarish respublika ishlab chiqaruvchi tashkiloti, viloyat hududidagi tuman-shaharlar ichki ishlar organlarining javobgarlari va shaxsiy tarkibi ishtirokida ishtirokida yig'ilishiga yordam berdi.
Unda xizmat ko'rsatish xizmatida xizmat ko'rsatish yo'llariga qo'yilgan xavfsizlik choralari ko'rilmoqda.
Jumladan, Ichki ishlar vazirligining buyrug'i bilan viloyati IIB Ma'naviy-ma'rifiy ishlar va xodimlar bilan ta'minlash xizmati boshligining o'rinbosarlari, viloyat IIB Yo'l xavfsizlik xizmatining asosiy o'rinbosarlari, Ro'yhatdan foydalanish va xavfsizlik xizmati va xavfsizlik xizmati xodimlari, Koson va Kasbi tumanlari IIB boshliklarining birinchi o'rinbosarlari, Muborak tumani va Qarshi shahar IIB Jamoat xavfsizligi xizmati o'rinbosarlari egallab turgan lavozimidan ozod etilmoqda.
Shuningdek, viloyat IIB boshligining Jamiyat xavf-xatarsizligi ishlab chiqarish o‘rinbosarlari, Tergov boshqarmasi boshli, Jamoat tartibini saqlash boshqarmasi boshi, Yo‘l-yo‘riq va xavfsizlik choralari ko‘rilmoqda. tumani IIB boshliqlariga keskin jazolar qo'llab-quvvatlandi, deyiladi xabarda.

В Кашкадарье уволены около десяти сотрудников МВД
В Кашкадарьинской области до увольнения сотрудников внутренних дел, остальные резко восстанавливались. Об этом говорится в сообщении МВД.
В Кашкадарьинской области состоялось заседание, в котором участвовали руководители и личный состав органов внутренних дел районов и городов, а также республиканская организация внутренних дел, касающаяся производственного контроля.
На нем рассматриваются меры безопасности, установленные для обслуживания в службе.
В частности, по приказу Министерства внутренних дел освобождены от занимаемых должностей заместители начальника отдела духовно-просветительской работы и обеспечения сотрудников областного управления внутренних дел, основные заместители службы дорожной безопасности областного управления внутренних дел, сотрудники службы регистрации и безопасности, первые заместители начальников внутренних дел районов Косон и Касби, а также заместители начальников службы общественной безопасности в Мубареке и городе Карши.
Кроме того, в сообщении говорится, что были применены строгие меры наказания к заместителям начальника управления общественной безопасности, начальнику следственного управления, начальнику управления общественного порядка и начальникам внутренних дел районов, где принимаются меры по обеспечению безопасности на дорогах.