Mo‘g‘ulistonning poytaxti Ulan-Bator shahrida bo‘lib o‘tayotgan boks bo‘yicha Osiyo chempionati yanada qizib bormoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu kuni, ya’ni 7 aprelda, musobaqaning yarim final bosqichi o‘tkaziladi. Ushbu muhim bosqichda yurtimiz vakillari o‘zining sportdagi yutuqlari va chempionlik yo‘lidagi orzulari uchun kurashadi.
Oltita milliy bokschimiz chempionlik unvonini qo‘lga kiritish yo‘lidagi eng jiddiy to‘siqlardan biriga duch kelmoqda. Musobaqa dasturida turli vazn toifalarida hayajonli janglar rejalashtirilgan.
57 kilogramm vazn toifasida Nigina O‘ktamova hindistonlik Jasmin bilan ringda kuch sinashadi. Shuningdek, 75 kilogramm vazn toifasida Javohir Abdurahimov hindistonlik Akashga qarshi bellashishga tayyor turibdi.
85 kilogramm vazn toifasidagi jangda Jasurbek Yo‘ldoshev o‘z raqibi hindistonlik Lokesh bilan to‘qnash keladi. 60 kilogramm vazn toifasida Abdurahmon Mahmudjonov qozog‘istonlik Orazbek Assilkulovga qarshi kurash olib boradi.
80 kilogramm vazn toifasidagi jangda esa Fazliddin Erkinboyev Koreya Respublikasi vakili Minseong Kim bilan ringda yuzma-yuz keladi. Nihoyat, 90 kilogramm vazn toifasida Halimjon Mamasoliyev qozog‘istonlik Sagindik Togambayga qarshi o‘z mahoratini namoyish etishi kutilmoqda.
Ushbu janglar nafaqat sportchilarning shaxsiy reytingi, balki mamlakatimiz sport olamidagi nufuzi uchun ham katta ahamiyatga ega. Har bir bokschi chempionlik unvonini qo‘lga kiritish uchun bor kuch va mahoratini ishga solmoqda.
Raqiblar orasida Osiyoning eng kuchli davlatlari vakillari bo‘lishi musobaqa darajasining juda yuqori ekanligidan dalolat beradi. Sport muxlislarining ham barcha janglarga katta qiziqish bilan e’tibor qaratayotgani ko‘rinib turibdi.

Чемпионат Азии по боксу, который проходит в столице Монголии Улан-Баторе, становится всё более напряжённым. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этот день, 7 апреля, состоится полуфинал соревнований. На этом важном этапе наши представители будут бороться за свои спортивные достижения и мечты о чемпионстве.
Шесть наших национальных боксёров сталкиваются с одними из самых серьёзных препятствий на пути к титулу чемпиона. В программе соревнований запланированы захватывающие бои в различных весовых категориях.
В весовой категории до 57 килограммов Нигина Октамова встретится на ринге с индийской спортсменкой Джасмин. Также в категории до 75 килограммов Джавохир Абдурахимов готов сразиться с индийцем Акашем.
В бою в весовой категории до 85 килограммов Джасурбек Ёлдошев столкнётся со своим соперником из Индии Локешем. В категории до 60 килограммов Абдурахмон Махмуджонов будет бороться с казахстанцем Оразбеком Ассилькуловым.
В бою в весовой категории до 80 килограммов Фазлиддин Эркинбоев встретится лицом к лицу с представителем Республики Корея Минсонгом Кимом. Наконец, в весовой категории до 90 килограммов ожидается, что Халимжон Мамасолиев продемонстрирует своё мастерство против казахстанца Сагиндика Тогамбая.
Эти бои имеют большое значение не только для личного рейтинга спортсменов, но и для престижа нашей страны в спортивном мире. Каждый боксер прилагает все силы и мастерство, чтобы завоевать титул чемпиона.
Присутствие среди соперников представителей самых сильных стран Азии свидетельствует о высоком уровне соревнований. Также видно, что спортивные болельщики с большим интересом следят за всеми боями.