Rossiya kinoteatrlarida ikki yangi film o‘rtasida jiddiy raqobat boshlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aleksandr Petrov ishtirokidagi "Gorinich" nomli fantastik film "Alisa mo‘jizalar mamlakatida" filmini ortda qoldirdi. Yevropa kinoinformatsiya agentligi ma’lumotlariga ko‘ra, "Gorinich" dastlabki dam olish kunlarida 338 million rubldan ortiq daromad keltirdi va umumiy yig‘im 358 million rubldan oshdi.
Bu natija unga kinoteatrlar prokatida yetakchilik qilish imkonini berdi. Ikkala film deyarli bir vaqtda namoyish etilgan bo‘lsa-da, "Gorinich" raqibini ortda qoldirishga muvaffaq bo‘ldi.
"Alisa mo‘jizalar mamlakatida" filmi esa mashhur yozuvchi Lyuis Kerollning ertagi va Vladimir Visotskiyning qo‘shiqlari asosida tayyorlangan audio spektaklga tayangan. Film bosh qahramoni rolini Anna Peresild ijro etgan bo‘lib, unda ko‘plab taniqli aktyorlar qatnashgan.
Reklama kampaniyasi filmga katta e’tibor qaratdi va uni muvaffaqiyatli deb baholandi. Shunga qaramay, dastlabki dam olish kunlarida "Alisa mo‘jizalar mamlakatida" filmi 337 million rubllik daromad bilan ikkinchi o‘rinni egalladi.
Shu tariqa, "Gorinich" filmi kuzning birinchi dam olish kunlarida tomoshabinlar orasida ko‘proq qiziqish uyg‘otdi va yetakchilikni qo‘lga kiritdi.

Фильм Горинич оставил Алису позади в кино
В российских кинотеатрах началась серьёзная конкуренция между двумя новыми фильмами. Об этом сообщает Zamin.uz.
Фантастический фильм "Горинич" с Александром Петровым в главной роли обошёл фильм "Алиса в стране чудес". По данным Европейского киноинформационного агентства, "Горинич" в первые выходные собрал более 338 миллионов рублей, а общий сбор превысил 358 миллионов рублей.
Этот результат позволил ему занять лидирующие позиции в прокате кинотеатров. Хотя оба фильма вышли почти одновременно, "Горинич" сумел опередить своего конкурента.
Фильм "Алиса в стране чудес" основан на сказке известного писателя Льюиса Кэрролла и аудиоспектакле на основе песен Владимира Высоцкого. Главную роль исполнила Анна Песельд, а в фильме снялось множество известных актёров.
Рекламная кампания уделила фильму большое внимание, и его признали успешным. Тем не менее, в первые выходные "Алиса в стране чудес" заняла второе место с доходом в 337 миллионов рублей.
Таким образом, фильм "Горинич" вызвал больший интерес у зрителей в первые выходные осени и занял лидирующую позицию.