Dilnoza Kubayeva: "Erkinlik va ijod – hayotim mazmuni"
O‘zbekistonda taniqli xonanda va aktrisa Dilnoza Kubayeva o‘z ijodiy faoliyatini davom ettirayotgani, yangi qo‘shiqlar, kliplar va spektakllar ustida ishlayotganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U shuningdek, nima sababdan hozircha oila qurmayotganini ham ochiq tushuntirdi. Dilnoza Kubayeva o‘z hayoti haqida shunday deydi: “Hozirgi hayotimdan mamnunman.
Yangi qo‘shiqlar yaratib, kliplar suratga olib, spektakllarda ishtirok etyapman. Hayotim tinch va sokin.
Hamma narsani ijoddan topyapman. Agar mening ijodimni to‘liq tushunadigan va qo‘llab-quvvatlaydigan inson uchrasa, albatta, oila qurishga tayyor bo‘laman”.
Shu bilan birga, aktrisa ikkinchi xotinlikka umuman rozi bo‘lmasligini qat’iy ta’kidladi. U o‘z shaxsiy hayoti va erkinligini juda qadrlashini aytib, “Bu erkimni endi qo‘ldan boy bera olmayman”, deya o‘z fikrini yakunladi.
Dilnoza Kubayeva o‘z so‘zlari orqali erkinlik va ijod uning hayotida asosiy o‘rinni egallashini ta’kidladi. Uning fikricha, hayotdagi eng muhim narsa – insonning o‘zini erkin his qilib, sevimli ishini davom ettirishi.

Дилноза Кубаева: "Свобода и творчество – смысл моей жизни"
В Узбекистане известная певица и актриса Дилноза Кубаева сообщила, что продолжает свою творческую деятельность, работает над новыми песнями, клипами и спектаклями. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она также открыто объяснила, почему пока не создаёт семью. Дилноза Кубаева говорит о своей жизни так: «Я довольна своей нынешней жизнью.
Создаю новые песни, снимаю клипы, участвую в спектаклях. Моя жизнь спокойна и размеренна.
Всё нахожу в творчестве. Если встречу человека, который полностью понимает и поддерживает моё творчество, я, конечно, буду готова создать семью».
Вместе с тем актриса категорически подчеркнула, что совершенно не согласна на вторую женитьбу. Она очень ценит свою личную жизнь и свободу, сказав в завершение: «Эту свободу я больше не могу упустить».
Дилноза Кубаева своими словами подчеркнула, что свобода и творчество занимают главное место в её жизни. По её мнению, самое важное в жизни – чувствовать себя свободным человеком и продолжать любимое дело.