Bugun, 13-dekabr kuni, dunyo futbolining afsonaviy vakili Lionel Messi Hindistonning Kalkutta shahrida bo‘lib, mashhur hind aktyori Shohruh Xon bilan uchrashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu tadbir davomida Messi sharafiga o‘rnatilgan 21 metr balandlikdagi haykalning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Haykal virtual ravishda ochildi va bu voqea Kalkuttadagi Cri Bhumi sport klubi hududida tashkil etildi.
Tadbirda Lionel Messidan tashqari uning jamoadoshlari Luis Suares va Rodrigo De Paul ham ishtirok etdi. Shuningdek, Shohruh Xon va uning kenja o‘g‘li Abram Xon ham marosimda qatnashib, Messi bilan birgalikda suratga tushishdi.
Bu uchrashuv futbol va kino san’ati ishqibozlari uchun unutilmas voqea bo‘ldi. Messi sharafiga o‘rnatilgan haykal Kalkutta shahrining Janubiy Dum-Dum mahallasida joylashgan.
Ushbu haykal Messining qo‘lida Jahon chempionati kubogi bilan tasvirlangan bo‘lib, u atigi 40 kun ichida qurib bitkazilgan. Texnik qiyinchiliklarga qaramay, haykal o‘z vaqtida tayyor bo‘lgani tadbir ishtirokchilarida katta taassurot qoldirdi.

В Калькутте открыт 21-метровый памятник в честь Месси
Сегодня, 13 декабря, легендарный представитель мирового футбола Лионель Месси посетил город Калькутта в Индии и встретился с известным индийским актером Шахрухом Ханом. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе этого мероприятия состоялось открытие 21-метрового памятника в честь Месси. Памятник был открыт виртуально, а событие прошло на территории спортивного клуба Cri Bhumi в Калькутте.
В мероприятии, помимо Лионеля Месси, приняли участие его товарищи по команде Луис Суарес и Родриго Де Пауль. Также Шахрух Хан и его младший сын Абрам Хан присутствовали на церемонии и сделали совместное фото с Месси.
Эта встреча стала незабываемым событием для поклонников футбола и киноискусства. Памятник в честь Месси расположен в районе Южный Дум-Дум города Калькутта.
Памятник изображает Месси с Кубком мира в руках и был построен всего за 40 дней. Несмотря на технические трудности, памятник был готов вовремя, что произвело большое впечатление на участников мероприятия.