Avvalroq uning Onur Guvenatam bilan munosabatlari ko‘plab muhokamalarga sabab bo‘lgan bo‘lsa, endilikda aktrisaning Londonga ko‘chib o‘tishi haqidagi xabarlar tarqaldi. Turk matbuoti xabariga ko‘ra, Hande Erchel Buyuk Britaniyaning poytaxtida qimmatbaho uy sotib olgan.
Mazkur uyning narxi 200 million turk lirasi, ya’ni taxminan 4,7 million dollarni tashkil etadi. Aytilishicha, aktrisa yaqinda Turkiyadagi uyiga qaytib, hujjatlar va ko‘chish bilan bog‘liq ishlarni hal qilgan.
Hande Erchel bu xabarlar yuzasidan hozircha rasmiy izoh bermagan. Ammo uning muxlislari bu xabarlarni noto‘g‘ri talqin qilishganini ta’kidlashmoqda.
Chunki ilgariroq aktrisaning Londonda yashash rejalari haqida so‘z borgan bo‘lsa-da, bu doimiy ko‘chib ketish emas, balki vaqtinchalik bo‘lib, ta’til, dam olish va aktyorlik kurslarida qatnashish maqsadida amalga oshirilishi aytilgan edi. Bundan tashqari, Hande Erchel Londonda uzoq muddatli ijara asosida uyda yashab kelgani ma’lum.
Ammo teleboshlovchi Eje Erkenning so‘zlariga ko‘ra, aktrisa endilikda ushbu uyni sotib olgan. Shuni ham ta’kidlash joizki, aktrisaning aktyorlik faoliyatini to‘xtatishi haqidagi taxminlar asossiz.
Hande Erchel bir necha intervyusida kino uning hayotining muhim qismi ekanini qayd etgan. Londondagi uy esa uning kasbiy faoliyati va shaxsiy hayotini uyg‘unlashtirish, dam olish va yangi loyihalarda ishtirok etish uchun qulay imkoniyat yaratadi.

Ханде Эрчель купила дом в Лондоне за 200 миллионов лир
Звезда турецких сериалов Ханде Эрчел снова в центре внимания общественности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее её отношения с Онуром Гювенатом вызвали множество обсуждений, а теперь появились сообщения о переезде актрисы в Лондон. По данным турецкой прессы, Ханде Эрчел приобрела дорогую недвижимость в столице Великобритании.
Стоимость этого дома составляет 200 миллионов турецких лир, что примерно равно 4,7 миллиона долларов. Сообщается, что актриса недавно вернулась в свой дом в Турции, чтобы уладить документы и вопросы, связанные с переездом.
Ханде Эрчел пока не давала официальных комментариев по этим сообщениям. Однако её поклонники подчеркивают, что эти новости были неправильно истолкованы.
Ранее действительно говорилось о планах актрисы жить в Лондоне, но это не постоянный переезд, а временный, с целью отдыха, отпуска и участия в актёрских курсах. Кроме того, известно, что Ханде Эрчел уже долгое время проживала в арендованном доме в Лондоне.
Однако, по словам телеведущей Эже Эркен, актриса теперь приобрела этот дом. Также стоит отметить, что предположения о прекращении актёрской карьеры Ханде Эрчел не имеют оснований.
В нескольких интервью Ханде Эрчел отмечала, что кино является важной частью её жизни. Дом в Лондоне создаёт удобные возможности для совмещения профессиональной деятельности и личной жизни, отдыха и участия в новых проектах.