“Ajdaho uyi” seriali to‘rtinchi mavsumda yakunlanadi
U Escape Hatch podkastida bergan intervyusida serial to‘rtinchi mavsum bilan tugashini tasdiqladi. Ushbu xabar serial muxlislarini hayratda qoldirdi, chunki ular loyihaning uzoq davom etishini kutishgan edi.
Ma’lum bo‘lishicha, uchinchi mavsumning suratga olish ishlari 2026-yil oktyabr oyida tugallangan va hozirda postprodakshn jarayoni davom etmoqda. Shu bilan birga, ijodiy guruh to‘rtinchi mavsum ssenariysi ustida ishlashni boshlagan.
Rayan Kondalning so‘zlariga ko‘ra, loyiha yakuniga yaqinlashayotgani ijodkorlarga o‘zlarining barcha kuch va imkoniyatlarini safarbar qilish imkonini beradi. U tomoshabinlarni oxirgi mavsumda qiziqarli voqealar kutayotganini ta’kidladi.
“Ajdaho uyi” seriali Targariyenlar sulolasi tarixi va Temir taxt uchun olib borilgan dramatik kurashni yoritadi. Voqealar “Taxtlar o‘yini” filmidagi hodisalardan 200 yil oldin sodir bo‘lgan.
Serialning asosiy syujeti malika Reynira va uning o‘gay ukasi Eygon o‘rtasidagi hokimiyat uchun kurashga qaratilgan. Loyiha Jorj Martinning “Alanga va qon” kitobi asosida suratga olingan.
Uchinchi va to‘rtinchi mavsumlar 2026-yilda namoyish etilishi rejalashtirilgan. Muxlislar yoz oylarida yangi mavsumdan ilk kadrlarni ko‘rish imkoniga ega bo‘ladilar.
Shuningdek, uchinchi mavsumda taniqli “Andor” serialining yulduzi ham qatnashgani ma’lum qilindi. E’tiborlisi, “Ajdaho uyi” yakuniy qismiga tayyorgarlik ko‘rayotgan bir paytda, HBO “Taxtlar o‘yini” olamini kengaytirish bo‘yicha yangi loyihalar ustida ishlamoqda.

Сериал «Дом дракона» завершится в четвертом сезоне
Продюсер сериала «Дом Дракона» Райан Кондал объявил о завершении проекта. Об этом сообщает Zamin.uz.
В интервью подкасту Escape Hatch он подтвердил, что сериал завершится четвертым сезоном. Эта новость удивила поклонников сериала, так как они ожидали, что проект будет длиться дольше.
Известно, что съемки третьего сезона завершились в октябре 2026 года, и в настоящее время продолжается процесс постпродакшна. При этом творческая команда уже начала работу над сценарием четвертого сезона.
По словам Райана Кондала, приближение к завершению проекта позволяет создателям мобилизовать все свои силы и возможности. Он подчеркнул, что зрителей ждут интересные события в последнем сезоне.
Сериал «Дом Дракона» освещает историю династии Таргариенов и драматическую борьбу за Железный трон. События происходят за 200 лет до событий фильма «Игра престолов».
Основной сюжет сериала сосредоточен на борьбе за власть между принцессой Рейнирой и ее сводным братом Эйгоном. Проект снят по книге Джорджа Мартина «Пламя и кровь».
Третий и четвертый сезоны планируется показать в 2026 году. Поклонники смогут увидеть первые кадры нового сезона летом.
Также стало известно, что в третьем сезоне примет участие звезда известного сериала «Андор». Примечательно, что в то время как «Дом Дракона» готовится к финальному сезону, HBO работает над новыми проектами по расширению вселенной «Игры престолов».