Hyrule Warriors: Age of Imprisonment o‘yinining yaratilish jarayoni haqida batafsil ma’lumot berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Loyiha prodyuserlari Yosuke Hayashi va Ryota Matsushita yapon ommaviy axborot vositalariga bergan intervyularida o‘yinni yaratish tashabbusi Nintendo’dan emas, balki Koei Tecmo kompaniyasidan chiqqanini ta’kidlashdi. Ushbu ma’lumot playground.ru manbasida e’lon qilindi.
4Gamer platformasiga bergan intervyusida Hayashi, Tears of the Kingdom o‘yini chiqqandan so‘ng, mazkur loyiha go‘yo “Qamoq urushi” davrida kechadigan Warriors uslubidagi spin-off yaratishga undayotgandek bo‘lib tuyulgani haqida so‘zladi. U bu fikrni Matsushita bilan baham ko‘rdi va ular darhol ushbu g‘oyani amalga oshirishga kirishishga qaror qilishdi.
Matsushita esa Warriors o‘yinlari uchun asosiy g‘oyalar va elementlar allaqachon mavjud bo‘lganini, ayrim jihatlarni esa oldindan rejalashtirib qo‘yganini ma’lum qildi. The Legend of Zelda o‘yinining prodyuseri Eiji Aonuma esa Nintendo jarayonni yaqindan kuzatib borganini va Koei Tecmo’ning yondashuvini kutishganini tasdiqladi.
Yakunda Koei Tecmo loyihani boshlash tashabbusi bilan chiqdi. Shunday qilib, Age of Imprisonment loyihasi Nintendo jamoasining konseptlari va Koei Tecmo’ning ijodiy yondashuvi uyg‘unlashgan bir loyiha sifatida shakllandi.
Ushbu o‘yinda Zelda olamining boy voqealari Warriors seriyasiga xos jangovar uslublar bilan birlashadi. O‘yinchilarni tanish jang mexanikasi va yangi, qiziqarli hikoya kutmoqda.

Age of Imprisonment: Инициатива и подход Koei Tecmo
Продюсеры проекта Ёске Хаяши и Рёта Мацуcита в интервью японским СМИ подчеркнули, что инициатива создания игры исходила не от Nintendo, а от компании Koei Tecmo. Эта информация была опубликована на источнике playground.ru.
В интервью платформе 4Gamer Хаяши рассказал, что после выхода игры Tears of the Kingdom этот проект словно побуждал создать спин-офф в стиле Warriors, действие которого происходит во времена «Войны заключённых». Он поделился этой идеей с Мацуcитой, и они сразу же решили приступить к её реализации.
Мацуcита сообщил, что основные идеи и элементы для игр серии Warriors уже существовали, а некоторые аспекты были заранее спланированы. Продюсер игры The Legend of Zelda Эйдзи Аонума подтвердил, что Nintendo внимательно следила за процессом и ожидала подхода Koei Tecmo.
В итоге инициатива начала проекта исходила от Koei Tecmo. Таким образом, проект Age of Imprisonment сформировался как объединение концепций команды Nintendo и творческого подхода Koei Tecmo.
В этой игре богатые события мира Zelda сочетаются с боевыми стилями, характерными для серии Warriors. Игроков ждут знакомая боевая механика и новый, увлекательный сюжет.