Bu galgi chiqishi odatdagidan farqli ravishda epataj va noodatiy unsurlarsiz o‘tdi. Avvalroq uning Qozog‘istondagi konsertlarida tomoshabinlar tomon baliq va piroglar uloqtirgani haqida xabarlar chiqqandi.
Toshkentdagi konsert 9-yanvar kuni Axelon Karting Centre hududida tashkil qilindi. Tashkilotchilarning ma’lumotiga ko‘ra, tadbirga kelgan tomoshabinlarning qariyb yarmi xorijlik bo‘lib, ularning aksariyati Rossiyadan tashrif buyurgan.
Chiptalar narxi 1,2 million so‘mdan boshlanib, VIP hududga kirish uchun 4 million so‘m belgilangan edi. Konsertga faqat voyaga yetgan shaxslar kiritildi.
8 ming kishiga mo‘ljallangan maydonning 80 foizi to‘ldi. Chiqish davomida Till Lindemann tomoshabinlarni «Davaй, davaй!» deya ruhlantirdi va konsert yakunida «Danke, спасибо!» so‘zlari bilan minnatdorlik bildirdi.
Till Lindemann — nemis musiqachisi, shoir va vokalist bo‘lib, u Rammstein guruhining bosh solisti sifatida tanilgan. U kuchli ijro uslubi va provokatsion sahna obrazlari bilan mashhur.
Shuningdek, Lindemann o‘zining yakkaxon loyihasi va she’riy to‘plamlari bilan ham ijodiy faoliyatini davom ettirib keladi.

Тилл Линдеманн дал концерт в Ташкенте без эпатажа
На этот раз выступление прошло без эпатажа и необычных элементов, в отличие от обычного. Ранее сообщалось, что на его концертах в Казахстане зрители бросали в сторону сцены рыбу и пироги.
Концерт в Ташкенте состоялся 9 января на территории Axelon Karting Centre. По информации организаторов, почти половина зрителей были иностранцами, большинство из которых приехали из России.
Цена билетов начиналась от 1,2 миллиона сумов, а вход в VIP-зону стоил 4 миллиона сумов. На концерт пускали только совершеннолетних.
Площадка на 8 тысяч человек была заполнена на 80 процентов. Во время выступления Тилл Линдеманн подбадривал зрителей словами «Давай, давай!», а в конце концерта выразил благодарность словами «Danke, спасибо!».
Тилл Линдеманн — немецкий музыкант, поэт и вокалист, известный как главный солист группы Rammstein. Он славится своим мощным стилем исполнения и провокационными сценическими образами.
Кроме того, Линдеманн продолжает творческую деятельность со своим сольным проектом и поэтическими сборниками.