Timur Alixonov nega ijaraga ko‘chganini tushuntirdi
Bloger Timur Alixonov ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida yaqinda nima sababdan o‘z uyi bo‘lsa-da, ijaradagi uyga ko‘chib o‘tganini tushuntirib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning obunachilaridan biri unga: “Nega tayyor uyingiz bor bo‘lsa-da, ijarada yashayapsiz?” degan savol bilan murojaat qilgan. Timur bu savolga javoban o‘z uyi 42 kvadrat metrli, bir xonali bo‘lib, asosan yosh oilalar uchun mo‘ljallanganini aytdi.
U farzandli oilaga bunday uy qulay emasligini ta’kidladi. Bundan tashqari, uyi 16-qavatda joylashgani sababli, kelajakda farzandi baland qavatda yashashda qiyinchilikka duch kelishi mumkinligidan xavotir bildirgan.
Shuningdek, u o‘z uyida ba’zi ishlarini amalga oshira olmasligini ham qayd etdi. Jumladan, mehmon kutish uchun alohida joy yo‘qligi va oshxonaning kichikligi sababli turmush o‘rtog‘i Farida oshxonada noqulaylik sezgan.
Blogerlik faoliyati bilan shug‘ullanishlari uchun yorug‘, keng va qulay sharoitga ega xonadon zarur bo‘lgan. Shu omillarni inobatga olib, Timur va turmush o‘rtog‘i kengroq oshxonasi va mehmonxonasi bo‘lgan ijaradagi uyga vaqtincha ko‘chib o‘tishga qaror qilishgan.

Тимур Алихонов объяснил, почему переехал в аренду
Блогер Тимур Алихонов на своей странице в социальной сети недавно объяснил, почему, несмотря на наличие собственного дома, он переехал в арендованную квартиру. Об этом сообщает Zamin.uz.
Один из его подписчиков обратился к нему с вопросом: «Почему вы живёте в аренде, если у вас есть готовый дом?» Тимур в ответ пояснил, что его дом площадью 42 квадратных метра, однокомнатный и в основном предназначен для молодых семей.
Он подчеркнул, что такой дом неудобен для семьи с детьми. Кроме того, поскольку дом находится на 16 этаже, он выразил опасение, что в будущем ребёнку может быть сложно жить на высоком этаже.
Также он отметил, что не может выполнить некоторые дела в своём доме. В частности, из-за отсутствия отдельного места для приёма гостей и небольшой кухни его супруга Фарида испытывала неудобства на кухне.
Для занятия блогерской деятельностью необходима светлая, просторная и удобная квартира. Учитывая эти факторы, Тимур и его супруга решили временно переехать в арендованную квартиру с более просторной кухней и гостиной.