Valijon Shamsiyev yolg‘on mish-mishlarga javob berdi
So‘z ustasi Valijon Shamsiyev o‘zi haqida ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan asossiz mish-mishlar yuzasidan huquqni muhofaza qiluvchi organlarga murojaat qilganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xususan, uning go‘yoki komaga tushgani haqidagi yolg‘on xabarlar san’atkorning o‘zi va oilasining noroziligiga sabab bo‘lgan. San’atkorning qizi ham ushbu mish-mishlarga javob berib, “Agar dadam komada bo‘lsalar, unda ular mening yonimda qanday yuribdilar?” deya kinoya qilgan.
U bu orqali tarqatilgan xabarlarning haqiqatga mutlaqo mos emasligini ta’kidlagan. Valijon Shamsiyev jamoatchilikka murojaat qilib, bunday asossiz gap-so‘zlar tarqatishda ehtiyotkor va mas’uliyatli bo‘lishga chaqirdi.
Dastlab bu mish-mishlarga e’tibor bermaganini aytgan san’atkor, bo‘htonlar ko‘paygani sababli sukut saqlash imkonsiz bo‘lganini bildirdi. U sog‘lig‘i yaxshi ekanini, farzandlari ham tinch-totuv yashayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, shaxsiy hayoti haqida yolg‘on xabarlar tarqatmaslikni so‘rab, bunday holatlar takrorlanmasligi uchun huquqni muhofaza qiluvchi tashkilotlarga ariza berganini qayd etdi.

Valijon Shamsiyev ответил на ложные слухи
Мастер слова Валиджон Шамшиев сообщил, что обратился в правоохранительные органы по поводу необоснованных слухов, распространяемых в социальных сетях о нем. Об этом сообщает Zamin.uz.
В частности, ложные сообщения о том, что он якобы впал в кому, вызвали недовольство самого артиста и его семьи. Дочь артиста также ответила на эти слухи, с иронией сказав: «Если бы мой отец был в коме, как же они ходили рядом со мной?»
Таким образом он подчеркнул, что распространяемые сообщения совершенно не соответствуют действительности. Валиджон Шамшиев обратился к общественности с призывом быть осторожными и ответственными при распространении таких необоснованных слухов.
Сначала артист заявил, что не обращал внимания на эти слухи, но с увеличением клеветы молчать стало невозможно. Он подчеркнул, что его здоровье в порядке, а дети живут спокойно и благополучно.
Кроме того, он попросил не распространять ложные сведения о его личной жизни и отметил, что подал заявление в правоохранительные органы, чтобы такие случаи не повторялись.